yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1505
  0,42 %

 •  

  EURO
  2,9765
  0,81 %

 •  

  ALTIN
  594,91
  0,71 %

Polis maaşları için kritik teklif!

Polis maaşları için kritik teklif!
Memurhaber.com - Muhalefet tarafından sunulan kanun teklifiyle polislerin 2200 olan ek göstergesinin 3600 olarak düzeltilmesi istendi.

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından Meclis'te verilen kanun teklifinde polislerin 2200 olan ek göstergesinin 3600 olarak düzeltilmesi istendi.

İşte MHP'nin kanun teklifiyle ilgili yaptığı açıklama:

Kanun Teklifimizde; yüksek öğrenim gören emniyet personelinin 2200 olan ek göstergesi 3600 olarak düzeltilmekte, 8. dereceye kadar ek gösterge verilmekte ve bazı unvanlı kadroların ek göstergeleri yükseltilmekte, emniyet hizmetleri tazminatını kadro unvan ve derecesine göre 50 puana kadar artıran iyileştirmeler yapılmaktadır.

Böylelikle çalışan ve emekli polislerin mağduriyetlerinin giderilmesi öngörülmektedir.

Her 10 Nisanda Türk Polis Teşkilatının milletimizin gözbebeği olduğu, onların varlığından nasıl gurur duyulduğu en süslü cümlelerle dile getirilir ve nutuklar atılır, ama 11 Nisan geldiğinde polisler sorunlarıyla baş başa bırakılır ve unutulur.

Yarın 10 Nisan. Türk Polis Teşkilatı'nın 168'inci kuruluş yıl dönümü kutlanıyor. Tüm parti gruplarına sesleniyorum. Gelin, bu kanun teklifimize destek verin. Buradan polisimize bir müjde verelim. Onların haklarını geç de olsa teslim edelim.

Emniyet teşkilatı mensuplarının gerek çalışırken gerekse emekli olduktan sonra ele güne muhtaç olmadan huzurlu, itibarlı, güvenli ve insanca bir hayat sürdürebilmelerini hep beraber temin edelim.

TÜRK POLİSİ, SÖZ VERİP TUTMAYANLARA SANDIKTA HESAP SORACAK

Huzur ve güvenliğimizi sağlayan Türk Polisinin en başta gelen isteği ek göstergelerinin yükseltilmesidir. Tamamına yakını yüksek öğrenimli olan polislerimiz 3600 ek göstergeyi haklı olarak istiyor.

Polis, emekli olmaktan korkuyor. Çünkü emekli olunca maaşı yarıya düşüyor. Bu yüzden, yaş haddine kadar çalışmak zorunda bırakılıyor. Emekli polislerimiz de geçim sıkıntısı çekiyor.

Sayın Başbakan 15 Temmuz 2007 tarihinde bir televizyon programında, seçimlerden sonra ilk masaya yatırılacak konunun, polislerin özlük hakları olduğunu söylemiş, ancak aradan geçen 6 yıla rağmen hiçbir gelişme olmamıştır.

Seçimde oyunu alabilmek için söz verildiği ve polislerin aldatıldığı ortadadır. Her gelen İçişleri Bakanı da umut veren sözler sarfetmiş, ama hepsi boş çıkmıştır.

Daha geçen yıl AKP Hükümetinin “Eşit işe eşit ücret” adını vererek çıkardığı 660 sayılı Kararnamede emniyet teşkilatı personeli açıkça görmezden gelinmiştir.

Türk Polisi söz verip tutmayanlara, kendilerini görmezden gelenlere ve yıllardır aldatanlara, gerekli hesabı sandıkta mutlaka soracaktır.

POLİSİN, ÇALIŞMA ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Türk Polisinin çalışma şartlarında birçok zorluklar bulunmaktadır. Diğer kurumlarda aylık çalışma süreleri ortalama 160 saat iken, emniyet personeli ortalama 270 saat çalışmaktadır. “İkinci emir” ve “ek görev” uygulamaları bu sürenin dışındadır. Ülkemizin şartları ve personel sayısındaki yetersizlikten dolayı bu çalışma saatleri aylık 300-320 saati bile bulmaktadır

Polis istirahatlı dahi olsa amir tarafından verilen emirle tekrar göreve dönmek zorunda kalmaktadır. Görevde iken hangi saatte istirahata ayrılacağını bilmeyen polislerin, ikinci emir ihtimali özel yaşamını etkilemektedir.

Programlı bir yaşamdan yoksun kaldığı içindir ki sürekli olarak görünmeyen bir iş stresinin baskısı altındadır. Bu ise, kaçınılmaz olarak görevi yanında eşi ve çocukları ile olan ilişkisini ve aile içindeki güvenilirliğini olumsuz yönde etkilemektedir.

Emniyet çalışanlarının çalışma süreleri ve fazla mesaileri yeniden düzenlenmelidir. Polisin hem çalışma süresi hem de çalışma şartları dünya standartlarına kavuşturulmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. Kuruluş yıldönümünde, tüm polislerimizi kutluyor, hepsine sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gelecek temenni ediyorum.

Görevlerini yaparken şehit düşmüş kahramanlarımıza da Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

26 Yorum
 • ersin izbul

  24 Nisan 2014, Perşembe

  ben 2006 yılında 2200 ek ğösterğe ile emekli oldum 1985 yılında mesleğe ğirdin hep aynı taktik kimler ğeldi kimler ğeçti hepsi polisai deldi de ğeçti çalışırken polise zam veriyorlar emekli olunca verdiklerini kruşu kuruşuna ğeri alıyorlar bu kadar olmaz çalışanla emekli arasında yarıdan fazla fark var allahtan korkun kuldan utanın ama kardeşim bizim teşkılat yalaka larla dolu yok efendim kıme verelim başka kimse yok bu en ıyisı verme kardeşim
 • YENİ EMEKLİ

  24 Nisan 2014, Perşembe

  Ben bu Polisle1in özlük hakları masalını 28 yıl dinledim hep aynı hikaye, aynı masallarla uyutuluyoruz. Umarım bir gün bu gösterge konusu çözülürde 3200 veya 3600 olur.
 • kayamail

  24 Nisan 2014, Perşembe

  bu teşkilata severek girdim fakat çok çabuk bezdirdiler. bir gün birilerinin çıkıpta bu teşkilat için birşeyler yapacağına da zerre kadar inancım yok. her hükümet polisi ezmiştir, şimdikiler için yorum bile yapmaya lüzum görmüyorum. yanarım yanarım da polisin özlük hakları oylanırken o malum birilerinin teklife evet oyu kullanırken hükümetin red oyu kullanmasına. AHANDA BURAYA YAZIYORUM UNUTMAYIN BUNLAR DAHA İYİ GÜNLERİMİZ.
 • emekli polis

  24 Nisan 2014, Perşembe

  polis arkadaşlar polisler çantada keklik ,gel diyorlar geliyor,git diyorlar gidiyorlar.müdürlerin başkenların tuzu kuru.polisi ırgat gibi çalıştırıyorlar.örgütlenmek lazım.siasiler bu durumu bildikleri için müdürlerle muhatap oluyorlar.başbakanın,cumhurbaşkanının,meclis başkanının polislerinin maaş sorunu zaten yok onlar ayrıcalıklı polislerdir.akp ye oy vermeyelim.kim polislern ek göstergesini astsubayların ek göstergesine getirmek için çaba gösterirse o partiye verelim.muammer güler de fos çıktı.çünkü yapamaz.başbakan ne derse o olur.bunlar sadece kukla......
 • Ali TOYĞARL

  24 Nisan 2014, Perşembe

  EBRU rumuzlu k....pe kuyruk acın var galiba, yoksa karakola mı düştün kız, beddualar kabul olsaydı gökten kemik yağardı, hadi yürü de ağdanı görelim
 • OSMAN GÜNSAL

  24 Nisan 2014, Perşembe

  astsubaylara 3600 ek gösterge verildiyse polislere neden yok hiç anlamış değilim.Ben emekli bir öğretmenim öğretmene neden yok onuda anlamış değilim, yahu bizler insan yetiştiriyoruz , vallahi bizim köyün çobanları biz öğretmenlerden fazla maaş alıyor, sayın vekiller sayın hükümet yetkilileri utanın be utanın...
 • hakim

  24 Nisan 2014, Perşembe

  polisin çalışma saatini bilmeyenlerin özelikle bilinçli olarak polise haksızlık yapanlar gelin bana en düşük devlet memuru maaşı verin ama benim aile hayatımı çalışma hayatımı haksız yere sürgün meslekten atılma mahkemelerde sürünme hakkımda iftira dan açılmış bir sürü dava taraf olmadığım davalar hariç işte budue o benim fazladan aldığım maaş sizin olsun eğer siz bizim gülmemizi istemiyorsanız . sayın ebru isim kişi
 • ebru

  24 Nisan 2014, Perşembe

  polisler bu ülkede en çok maaş alanlardır. birde ekstradan alınan paralar hariç bunlara benim vergimden kesilip bu polislere veriliyor dahada ağlıyor beete olun işallah hiç yüzünüz gülmez polislerin....amin..
 • Necati

  24 Nisan 2014, Perşembe

  Burada polis aleyhine yorum yazan şahıslar polis memurdan ayrı bir zam almadı zaten onuda istemiyor sadece özlük haklarının düzeltilmesini istiyor işin aslını bilmeden buralarda polis aleyhine lütfen yorum yazmayın.Mehmet Koyuncuya cevap veren şahıs hangi polis yatarak maaş alıyor söylede bilelim.En az çalışan bir polis haftada 60 saat çalışıyor ek görevler hariç hangi kurumun memuru bu kadar çalışıyor.Benim anlamadığım neden polis hakkını aradıkça sizler karşı çıkıyorsunuz bir kuyruk acınızmı var.
 • murat

  24 Nisan 2014, Perşembe

  Başbakan çıkıp kızacak şimdi. 2007 yılında söz verdiğimi ispat edemesseniz namertsiniz diye.
 • elif

  24 Nisan 2014, Perşembe

  şükretsinler asgari üçretle gecinenler ne yapsın sanki sabahtan akşama kadar sırtlarında taş taşıyorlar azı bilmeyen coğu bilmezmiş.... sanki ekoistlikden başaka hiç bir yapmıyorlar bunlar....
 • kemal

  24 Nisan 2014, Perşembe

  hiç bi hükümet polis için bir şey yapmıyor yazık demekten başka bir şey yok allaha havale ediyorum
 • xxxxx

  24 Nisan 2014, Perşembe

  polisleri el birliği ile akp ye oy vermemeye davet ediyorum.ilk hedef belediye seçimleri....
 • misafir

  24 Nisan 2014, Perşembe

  emniyet teşkilatı saten yeterince tatmin ediçi maaş alıyor 2700 gibi eline gecen bir maaşıvar.şükretsinler asgari üçretle gecinen kişi ne yapsın oturun halinize şükretin....ağlamayın.
 • 3600 İSTEYEN BİR POLİS

  24 Nisan 2014, Perşembe

  AKP YE ÜÇ DÖNEM OY VERDİM ÇÜNKÜ GEÇMİŞ HÜKÜMETLER AYNISINI YAPTIĞI İÇİN BUNLAR ADALETLİ DAVRANIR. POLİS HÜKÜMETE KARŞI KURULAN TUZAKLARI BOZDU AMA BAŞBAKAN ADAM KULLANMASINI VE HARCAMASINI ÇOK İYİ BİLİYOR. AMA SEÇİM GELİYOR İLK SEÇİMDE POLİSİN EN AZ 250*4 OYU VAR AKP VE BAŞBAKAN BUNLARI HESAP ETSİN, BİRDE İKİNCİ ŞARKI ÇIKARDI, AMAÇ POLİS 3600 Ü UNUTSUN ŞARK DERDİ İLE UĞRAŞSIN AMA POLİS BUNU HİÇBİRZAMAN UNUTMAYACAK. SÖZ SÖYLENMEK İÇİN SÖYLENMEZ SÖZ VERİLMEK İÇİN SÖYLENİR. 2007DE SÖZ VERİPDE SÖZÜNÜN ARKASINDA DURMAYAN BAŞTA AKP VE BAŞBAKANA SÖYLÜYORUZ.POLİSE ÖZLÜK HAKKI YOKSA BİZDENDE AKPYE BİR ŞEY GİTMEZ.
 • türk

  24 Nisan 2014, Perşembe

  memet koyuncu hangi astsubay lise mezunuymuş güldürme ALLAH aşkına yan gel yat para alıyosunuz
 • emekli polis

  24 Nisan 2014, Perşembe

  20 yıldır polis ek gösterge magduru daha evvel neden bu soruna çözüm getirilmedi de hala bunu tartışıyoruz polis en iyi şeylere layıktır polise sahip çıkalım.her 10 nisandamı polisi hatırlıyacagız sorunları 1 gün konuşulan diger gün unutulan polis fedakarca kahramanca görevini yapıyor şehitlerimize allahtan rahmet gazilere saglıklı ömürler dilerim
 • MİSAFİR

  24 Nisan 2014, Perşembe

  MHP ZAMANINDA POLİS'E SİLAH ALAMAMIŞLILARDI DA POLİS TARİHTE İLK DEFA ELLERİNDE ÇALIŞMAYAN KIRIKKALE SİLHLARLA İSTANBULDA PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ YAPMIŞTI...BİR MHP MİLLETVEKİLİ DE MECLİSTE SİZİN GİBİ POLİSİN.... DİYEREK POLİSLERİ TEKME TOKAT DÖVMÜŞTÜ..
 • emekli polis

  24 Nisan 2014, Perşembe

  4 yıllık ögretmen lisesi mezunu ögretmene 3000 ekgösterge verildi. kolasiyon hükümetleri zamanında neden polis memuruna verilmedi 3 yıl lise 1 yıl sınıf okulu 4yıl oluror.hükümetin etrafındaki uzmanların hiçmi dikkatini çekmiyor. 13.04.2013
 • Melih

  24 Nisan 2014, Perşembe

  Sanki sizlerin iktidar dönemlerini görmedi polisler hepiniz birbirinizin aynısısınız.Bu söylemiş olduklarınıza kendinizde inanmıyorsunuz.3 siyasi parrti 3 ayrı düzenleme yapıyor hepsi bir birinin kopyası.Kardeşim inandırıcı olmak için biriniz 3600 yazdınız diğerlerinizde aynısını yazmak zorundamısınız.3400 yazın 4000 yazın.Yalancılığın ve yalakalığında bu kadarına pes artık zaten polisi istediğiniz gibi kullanıyorsunuz bütün bu yalanlara ne gerek var.
 • yakupolcayto@42hotmail.com

  24 Nisan 2014, Perşembe

  bir gün yine sandıklar önümüze konur
 • memet koyuncu

  24 Nisan 2014, Perşembe

  LİSE MEZUNU ASTSUBAYIN EK GÖSTERGESİ 3600.ÖĞRETMENİN 3000.ÜNİVERSİTE MEZUNU POLİSİN 2200.POLİS DİĞERLERİNDEN AZ MI ÇALIŞIYOR.?
 • hakan

  24 Nisan 2014, Perşembe

  polislerin ek göstergeleri 3600 olmalıdır.
 • BURAK

  24 Nisan 2014, Perşembe

  SONUÇ ELDE VAR SIFIR OOLACAKTIR ALLAH AŞKINA NE OLUR BÖYLE HABER YAPMAYIN İNSANLARIN BEYNİNİ BULANDIRMAYIN HER HÜKÜMET POLİSLERİ KANDIRIYOR BUNUN SON ÖRNEĞİ AKP DİR BAŞBAKANA DUYURULUR.
 • EMEKLİ POLİS

  24 Nisan 2014, Perşembe

  BEN LİSE MEZUNU EMEKLİ BİR POLİSİM 2/2 DEN 110 EK GÖSTERGEDEN EMEKLİ OLDUM,ŞU AN EMEKLİLERİMİZİN BUYÜK COGUNLUGU LİSE MEZUNU.KATSAYI 3600 E YÜKSELTİLSE BİLE FAYDALANACAK KESİM (YUKSEK OKUYL MEZ)EMEKLİLER ARASINDA SADECE %13 DUR %87 EMEKLİMİZ LİSE MEZUNUDUR BİR FAYDA SAGLAYACAKMI?BU ZAM VERİLSE BİLE 10 SENE SONRA ANCAK HAYATA GECER,TAMAMI ŞU AN YUKSEK OKUL OLAN TEŞKİLAT EMEKLİLERİNİ ANCAK 10 SENE SONRA VERECEK,
 • mehmet mert

  24 Nisan 2014, Perşembe

  Polisin Sorunu Milletin hr ferdinin sorunudur.düşünen anlar.

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 53582feea8435
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 53582feea8435
  [anonym_comment_status] => 1
)