eposta yazdır zoom+ zoom-

Okullarda uyuşturucunun önüne narkotimler geçecek!

Okullarda uyuşturucunun önüne narkotimler geçecek!

İZMİR'de yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte Narkotimler, öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklara karşı korunmasına yönelik okulların çevreleri ile yakınlarındaki büfe, kafe, market gibi noktalarda denetim başlattı

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-09-2016 11:42 - Güncelleme: 19-09-2016 11:42

İZMİR'de, uyuşturucu kullanımı ve dağıtımının engellenmesi amacıyla oluşturulan Narkotimler, yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte öğrencilerin korunmasına yönelik çalışmalara da başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "Uyuşturucu ile mücadele acil eylem planı" kapsamında yürütülen çalışmalara ek olarak, sokakta uyuşturucuya ulaşılabilirliğin önlenmesi amacıyla göreve yapan Narkotimler, yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte il genelindeki okul çevrelerinde denetim gerçekleştirdi.

Okul girişleri ve çevresinde öğrenci olmayan, suça karışmış kişilere yönelik uygulama yapan timler, okul yakınlarındaki kafeterya, büfe ve market gibi noktaları da denetledi. Okullarda öğrenciler ile velileri de madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaya yönelik bilgilendirerek, broşür dağıtan ekipler, öğrencilerin gelişimlerini olumsuz etkileyecek unsurlardan korunmasına yönelik, eğitim dönemi boyunca alınacak tedbirler ve yapılacak denetimlerleri anlattı.

UYGULAMA VELİLERİ MEMNUN ETTİ!

Narkotimlerin İzmir Atatürk Lisesi önündeki uygulama ve bilgilendirmesi özellikle velilerin dikkatini çekti.

Lise birinci sınıfa başlayan oğluyla birlikte okula gelen Süleyman Eriş, bu tür uygulamaların önemli olduğunu ve velileri rahatlattığını belirterek, "Uygulamaların devamını bekliyoruz. Her şeyin başı burası, bunlar daha çocuk. Benim oğlum da her şeye özeniyor. Değişik bir şey görünce acaba diyor. Uygulamalar bizi rahatlatıyor.'' diye konuştu.

Velilerden Semra Zeyniloğlu da ilk kez karşılaştığı uygulamaya çok sevindiğini ifade ederek, ''Ailemizde uyuşturucu kullanan yok ama çocuklarımıza bu tür konularda bilgilendirme yapıyoruz.'' dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Okullarda uyuşturucunun önüne narkotimler geçecek! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro