yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1290
  0,26 %

 •  

  EURO
  2,9425
  0,14 %

 •  

  ALTIN
  593,25
  0,02 %

Öğretmenler kaç lira ek ödeme alacak?

Öğretmenler kaç lira ek ödeme alacak?
Memurhaber.com - Eğitim Bir-Sen İstanbul 1, 2, 3 ve 6 No'lu şubeler tarafından düzenlenen etkinliklere katılan Memur Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, öğretmenlere önerilen ek ödemeyi değerlendirdi.

Bir taraftan, toplu görüşme masasında 300-500 TL zam isterken, diğer taraftan darbecilerin çarkına su taşımak ya da İmralı'ya selam çakmak, sadece kamu çalışanlarının değil bütün milletin ekmeğini tokatlamaya aracılık etmek anlamına geldiğini kaydeden Gündoğdu, şöyle devam etti:

“Eğitim-Bir-Sen'in temel misyonu, özelde eğitim-kamu çalışanlarının genelde ise milletin ekonomik ve sosyal imkânlarını arttırmak, geliştirmek, saygınlığını korumaktır. 28 Şubat'taki kirli süreçte el ele eylemlerinin baş aktörü Eğitim-Bir-Sen olmuştur. Bu, tepkinin destansı adıdır: 2004'te katsayı adaletsizliğinin kaldırılması ve kılık kıyafet özgürlüğü için Ankara'daki miting, Ortak Akıl mitingleri, iş bırakma eylemi ve öğretmene saygı yürüyüşü.”

“Bir bakanın üslubu ve tarzı ile girilen toplu sözleşmede ya 100 TL ek ödemeye razı olacaktık ya da itibarı-duruşu öne çıkaracaktık” diyen Ahmet Gündoğdu, “Seçtiğimiz, yüzde 100 duruş olmuştur, ki kurulduğumuz günden beri ilk kez iş bıraktık, diğer sendikaların en az 2,5 katı bir katılımla. İşte tepkiyi yerinde göstermenin adı budur” ifadelerini kullandı.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

7 Yorum
 • ahmet

  20 Nisan 2014, Pazar

  akp öğretmenleri her konuda mahvetmiştir bunu görmeyenler kör olmuşlar.her kesim akp ye oy verebilir ama öğretmenlerin vermesi çok yanlıştır.fazla söze gerek yok.hizmetli maaşları öğretmenlerin maaşından fazla.
 • ayhan

  20 Nisan 2014, Pazar

  yerel seçimlerde öğretmenler akp ye oy vermesinler bakın nasıl tutuşacaklar.aklı ve onuru olan hiçbir öğretmen akp ye oy vermemelidir.belki o zaman kıymete bineriz.allah aşkına akp 11 yıldır iktidardadır.hangi öğretmen mutlu bu akp den yeter ya bırakın bu akp yi öğretmenler.oy vermeyin akp yi cezalandırın.
 • Hey de be

  20 Nisan 2014, Pazar

  Demek eşin de çalışıyor karnın da doymuyor,karnınız hayli büyük olmalı. Demek dünya menfaat dünyası ha, hiç bir ilke hiç bir duruş yok yani,geldi ölümlü yalan gitti ölümsüz gerçek,selamlar
 • tarafsız

  20 Nisan 2014, Pazar

  yaw burda ne anlatılıyor. bu haber güncel mi yoksa ben eski sayfalardamı geziyom. hem başkan ne demiş anlamadım hemde alacağımız para kaç (üçün biri demeyin, yeni bir şey olsun)
 • hoca

  20 Nisan 2014, Pazar

  harbiden, başlığa bak hizaya gel...insanların beklentileriyle dalga geçiliyor... ardından sayın genel başkanın reklamı...esef duydum...güya kutsal bir mesleğin icracısı, toplumun baş tacı eğitimcileriz...bizimle dalga geçenler bilmelidirler ki, dalga geçtikleri toplumun gelecek nesilleri...sanırım çocukları ya da torunları vardır......
 • atma bre debreli hasan

  20 Nisan 2014, Pazar

  böyle bir teklifte hükümet bulunmadı. milleti balık hafızalımı sanıyorsun,2012 için 4+4-2013 içinde 3+3
 • HEYDE BE.....

  20 Nisan 2014, Pazar

  o nasıl başlık ya...verdiler de biz mi almadık...ben şu an okulumdaki memurdan ve hizmetliden az maaş alıyorum eşim müdür hizmetlisinden ve memurundan 90 tl az alıyor bu nasıl adalet nasıl iş ebs den ayrıldım akp den de ayrılacağım ne yapalım menfaat düntyası kimse bana yorum yazıp martavak okumasın önce karın doyacak gerisi boş laf ı güzaftırrrrrrrrrrrrrrrr.................

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 53534b11d0622
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 53534b11d0622
  [anonym_comment_status] => 1
)