eposta yazdır zoom+ zoom-

O memurun emekli maaşında düşüş

O memurun emekli maaşında düşüş

Müdürler emekli oldukları zaman maaşları yarı yarıya düşüyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-08-2016 22:00 - Güncelleme: 27-08-2016 22:00

Çalışırken aldıkları aylık maaş miktarı emekli olduklarında yaklaşık yarısı kadar azalan müdürler/şube müdürleri, zorunlu kalmadıkça emekli olmayı düşünmüyorlar.

Kamu kurum ve kuruluşlarında “Şube Müdürü” ve “Müdür” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, 1 inci derece kadroda yararlandıkları ek göstergenin 2200 olması nedeniyle, emeklilik hakları bakımından mağduriyet yaşıyor.

MÜDÜRLERİN VE ŞUBE MÜDÜRLERİNİN MAAŞLARI

Müdür/Şube Müdürü unvanlı kadrolarda görev yapanlar ile emirlerinde “Memur” unvanlı kadrolarda görev yapanlar, emeklilik bakımından aynı haklara sahip bulunuyor.

Çalışırken alınan aylık maaş miktarını etkileyen unsurlardan olan tazminat ve ek ödeme oranlarının Müdür/Şube Müdürü için daha yüksek (Memur unvanlı olanlara göre) belirlenmiş olması, Müdür ile Memur unvanlı personelin emekli olunca uğradıkları aylık gelir kaybının da farklı olması sonucunu doğuruyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN O memurun emekli maaşında düşüş haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro