eposta yazdır zoom+ zoom-

Ne zaman emekli olabilirim?

Ne zaman emekli olabilirim?

Vatandaşlar internet üzerinden ne zaman emekli olabilirim sorusunun yanıtını bulabilirler. İşte emeklilik sorgulama işlemi hakkında ayrıntılı bilgi...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-06-2016 23:53 - Güncelleme: 07-06-2016 23:53

Ne zaman emekli olabilirim sorusunun yanıtı memurhaber.com'da. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından vatandaşların hizmetine sunulan emeklilik sorgulama sistemi ile ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

Emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından pek çok uygulama oluşturulmuş ve kullanıma sunulmuştur. Bu uygulama ve hizmetlerin büyük bir bölümü e devlet üzerinden kullanıma sunulurken emeklilik sorgulama gibi pek çok hizmet hala Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesi üzerinden de ulaşılabilir durumdadır. Bu bakımdan özellikle e devlet üyeliği bulunmayan kişiler emeklilik sorgulama gibi işlemlerde resmi internet sitesi üzerinden sunulan hizmetleri tercih edebilir. 

Emeklilik sorgulama işlemleri sayesinde kişilerin mevcut sigorta şartları ve durumlarına göre ne zaman emekli olabileceği, hangi tarihten itibaren emekli olmanın mümkün olabileceği, emeklilik için eksik prim ve yaş bilgilerinin ne kadar olduğunu öğrenebilmesi sağlanmaktadır.

Sunulan bilgilerin resmi bilgiler olması kişilerin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan sizler de sigortanız üzerinden yapacağınız emeklilik sorgulama ile birlikte güncel emeklilik bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Emeklilik sorgulama işlemlerinde herhangi bir sorunun oluşmaması adına doğru sigorta bilgileri üzerinden sorgulamanın yapılması yeterli olacaktır.

Bu bakımdan kişilerin öncelikli olarak emeklilik sorgulama sayfasına giriş yapması ve bu sayfa üzerinden kullanıma sunulan hizmetlerden yararlanması yeterlidir. Böylece emeklilik ile ilgili güncel bilgiler öğrenilebilecek ve bu bilgiler doğrultusunda planlamalar yapılarak kişiler emekliye ayrılma imkânı elde edebilir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ne zaman emekli olabilirim? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro