eposta yazdır zoom+ zoom-

Motosiklet sürücüsüne 'emniyet kemeri' cezası kesildi!

Motosiklet sürücüsüne 'emniyet kemeri' cezası kesildi!

SAKARYA Adapazarı'nda bir motosiklet sürücüsüne 'emniyet kemeri kullanmama' cezası kesildi. Fahri trafik müfettişinin kestiği ceza itiraz üzerine iptal edildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-11-2018 09:29 - Güncelleme: 22-11-2018 09:29

SAKARYA Adapazarı'nda motosiklet sürücüsü Okan Çelikel (32), fahri trafik müfettişinin 'emniyet kemeri bulundurulması zorunluluğu olan araçlarda emniyet kemeri kullanmamak' gerekçesiyle kestiği cezayı iptal ettirdi.

Şehir merkezinde züccaciyecilik yapan Okan Çelikel'e geçen 28 Ekim tarihinde iş yerinin önünde motosiklet kullandığı sırada fahri trafik müfettişi tarafından, 'emniyet kemeri bulundurulması zorunluluğu olan araçlarda emniyet kemeri kullanmamak' gerekçesiyle 108 TL ceza kesildi. Çelikel, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe yazıp 15 gün içinde cezayı iptal ettirdi.

Çelikel, kesilen cezayı iptal ettirdiğini belirterek, "Kesilen cezamız şu ki, motosiklette emniyet kemeri takmamak. Buna istinaden biz de yasal yollardan hakkımızı aramak için sadece bir dilekçe yazıp itirazda bulunduk. 2'ci Sulh, o gün nöbetçiydi. Zaten cezayı gördüklerinde güldüler, 'Bu nasıl bir ceza?' diye. Sonra işlemler başladı ve cezanın iptali geldi. Herkesin fahri trafik müfettişlerinden gelen cezayı ödemek değil de önce haklı mı haksız mı kesildiğine bakarak bence ilk önce itiraz etmeleri gerekiyor. Zaten artık mobese kamerası kayıtlarını inceleyip cezaya karar verip iptal edebiliyorlar" dedi.

Motosiklette emniyet kemeri uygulaması olmadığını ifade eden Çelikel şöyle dedi:

 
"Cezayı kesen belki bizi tanıyor, belki müşterimizdir, belki önceden bizimle bir problemi olan biriydi. Motosiklette emniyet kemeri bulundurulması zorunluymuş, biz takmamışız. Böyle bir şey varsa bana bir kişi bunu açıklasın, bu motosikleti de ona hediye edeceğim. Bunda emniyet kemeri yok, takılacak bir şey yok. Açıklasın biri motosikleti hediye edeyim."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Motosiklet sürücüsüne 'emniyet kemeri' cezası kesildi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro