eposta yazdır zoom+ zoom-

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okullara öğrenciler için talimat!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okullara öğrenciler için talimat!

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Danıştay'ın tartışmalı 'Andımız' kararının ardından Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla okullara bir genelge göndererek "Andımız okutulmasın" talimatı verdiği iddia edildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-12-2018 09:20 - Güncelleme: 06-12-2018 09:20

DANIŞTAY’ın 2013’te kaldırılan ‘Andımız’ın okullarda  tekrar okutulması yönünde aldığı kararına MEB itiraz etmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin itiraz başvurusundaki bazı ifadelere yönelik sert tepkisinin ardından geri çekilen itiraz dilekçesinin yenisinin Danıştay'a hala verilmediği belirtiliyor. Bu süreçte MEB, okullardaki olası 'Andımız' tartışmanın önüne geçilmesi için okullana bir genelge gönderdi.

ANDIMIZ OKUTULMASIN... Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre, MEB il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla okullara gönderdiği genelgede ‘Andımız’ın  okunmaması istendi. Danıştay’ın kararının andı okutmak yönünde olduğu hatırlatılan genelgede şöyle dendi: 

MEVCUT UYGULAMANIN DIŞINDA... “Ancak yargı sürecinin tamamlanmamış olması ve Milli Eğitim Bakanlığımızca herhangi bir emir gelmediği sürece, hepimizin ortak hassasiyeti olan Andımız ile ilgili olarak, okullarda öğretmenleri ihtilafa düşürecek, polemik oluşturacak konuşmalardan kaçınılması ve konu ile ilgili mevcut uygulamanın dışında herhangi bir uygulama yapılmaması hususunu bilgilerinize rica ederim.” 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okullara öğrenciler için talimat! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro