eposta yazdır zoom+ zoom-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Teneffüs süreleri artırılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Teneffüs süreleri artırılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlkokul ve ortaokul dönemlerinin hayatın temelini oluşturduğuna vurgu yaptı ve bu dönemde verilecek eğitimin, sağlam bir zeminde oluşmasının büyük önem teşkil ettiğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-11-2018 10:38 - Güncelleme: 08-11-2018 10:38

Temel eğitime aşırı bir akademik anlam ve içerik yüklemeksizin basit, sade ve çocuğun doğasına saygılı bir yaklaşımın benimseneceğini bildiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrenme ekosistemi içerisinde çocukları şimdiye uyandıracak ve geleceğe hazırlayacak vasıfta bir bilinç ve farkındalık geliştirmek temel eğitimde esas olacaktır." ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu amaçları hayata geçirebilmek için ilkokul kademesinin amaçları dikkate alınarak, çocukların değerlendirilmesi not yerine beceri temelli etkinlikler doğrultusunda yapılandırılacak, Türkçe´nin korunması ve geliştirilmesi temel eğitimin omurgası olarak ele alınacak, ilkokul çocuklarının gelişimsel özellikleri dikkate alınarak teneffüs süreleri artırılacaktır." dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Teneffüs süreleri artırılacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro