eposta yazdır zoom+ zoom-

MHRS tahlil sonuçları nasıl öğrenilir?

MHRS tahlil sonuçları nasıl öğrenilir?

MHRS hastane randevu sisteminde tahlil sonuçları nasıl elde edilir? MHRS tahlil sonuçları nasıl öğrenilir?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-08-2016 00:00 - Güncelleme: 16-08-2016 00:00

MHRS tahlil sonuçları ve online randevu işlemleri haberimizde. Vatandaşlar artık kolaylıkla MHRS sistemi üzerinden çok rahat bir şekilde tüm işlemleri takip edebiliyorlar. Aynı zamanda sonuçlar hakkında da bilgi sahibi olabilirler. İşte MHRS tahlil sonuçları ve sorgulama işlemleri…

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS üzerinden hastane randevusu almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

ALO 182 TELEFONLA RANDEVU ALMA

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır. 

MHRS MOBİL UYGULAMASI

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

HASTANE RANDEVUSU ALMAK ÜCRETLİ Mİ?

Alo182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182′ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da BTK' nın belirlediği bu üst sınırı geçemez.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHRS tahlil sonuçları nasıl öğrenilir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Yonca vatandaş 10 Eylül 2018 14:19 DRMAZHAR KAN TAHLİL SONUCU

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro