yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Memurlar » Memurun sicil affı temizlecek mi?

Memurun sicil affı temizlecek mi?

Memurun sicil affı temizlecek mi?
Af paketi hazır Binlerce memurun dört gözle beklediği af paketi ne zaman uygulamaya geçecek? Peki sicil affı ne zaman başlayacak, hangi memurlar sicil affından yararlanacak?
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 11-01-2013 12:24:00 | Güncelleme: 22-11-2015 08:44:22

 

YÜZ KIZARTICI SUÇ İŞLEYENE AF YOK

Ancak; devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, basit veya nitelikli zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma ile devlet sırlarını açığa vurma suçları nedeniyle görevleriyle sürekli olarak ilişik kesilmesi sonucunu doğuran disiplin cezaları kapsam dışında.
 
Kapsama giren disiplin cezaları affedilirken, suçu işleyenler hakkında disiplin soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak. Süren disiplin soruşturma ve kovuşturmaları işlemden kaldırılacak. Kesinleşmişler uygulanmayacak. Disiplin cezaları affedilenlerin sicil dosyalarındaki disiplin cezalarına dair kayıtlar, ilgililerin müracaatı aranmaksızın hükümsüz kalacak ve dosyalarından çıkarılacak. Disiplin cezalarının affı, ilgililere geçmiş süreler için özlük hakları ve parasal yönden bir talep hakkı vermeyecek.