eposta yazdır zoom+ zoom-

Memurun emekli maaşı artıyor!

Memurun emekli maaşı artıyor!

657 sayılı kanun ile ilgili çalışmalar sürerken memurlar ile ilgili yeni haberler de gelmeye devam ediyor.... Yapılacak derece değişikliği ile memurların maaşları ve emeklilik ikramiyeleri artacak

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2013 09:31 - Güncelleme: 08-01-2016 10:09

Kamuda çalışanların hayatlarını değiştirecek, atamadan maaşa, dereceden kadroya kadar birçok değişiklik artık gün yüzüne çıkmaya başladı.

MEMURLAR BU 14 MADDE İÇİN PAZARLIK MASASINDA  TIKLA...

Memurların yıllık izinlerini düzenleyen ve çalışma şartlarını kolaylaştıran 5 maddenin kabulunden sonra çok önemli bir değişiklik daha masaya geliyor. Memurların emeklilik şartlarını etkileyecek ve gerek tazminat miktarlarının gerekse emekli maaşlarının artmasını sağlayacak derece ve kademe değişiklikleri de önümüzdeki hafta tamamlanacak.

2005 VE SONRASI


Sendikaların görüşüne de sunulan bu değişikliklerle ilgili çalışmalarda sona gelinirken 2005 yılından sonra göreve başlayan personele, 1 derece verilmesi sağlanacak. Ayrıca çözüme kavuşturulacak diğer konu ise yardımcı hizmetler sınıfına dahil personele ek gösterge verilmesi.

Derece yükselmesi, memurun maaşını artırdığı gibi, emekli aylığına da yansıyor. Memurun ek göstergesi, özel hizmet tazminatı, derece aylığı ve harcırah gibi hakları, dereceye bağlı olarak artıyor. Bu değişiklikler emekli ikramiyesini ve emekli maaşını da yükseltiyor. Memur, göreve başladıktan sonra her çalışma yılında bir kademe, her üç yılda da bir derece yükseliyor ayrıca maaşı da derece yükselmelerine bağlı olarak artıyor. Yine memurun öğrenim durumuna göre yükselebileceği en üst derece de farklı oluyor. Memurlar eğitim durumlarına göre belli bir dereceden göreve başlıyor ve yükselebilecekleri en yüksek derece de buna bağlı olarak değişiyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Memurun emekli maaşı artıyor! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • balıkçı mustafa 23 Nisan 2013 00:02 bu müjdeyi alan memurlar içine astsb lar giriyormu acaba maliye bakanı astsb diyemedi bir türlü, hüseyin çelik sosyal medyaya 5 milyon gönderseler ne olur,sesinizi duyurdunuz dedi söylerkende memnun olmadığı apaçık belliydi,bize gösterilecek adalet sayın başbakanımızda bu işe el atmazsa ahirete kalır.

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro