yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1295
  0,28 %

 •  

  EURO
  2,9395
  0,03 %

 •  

  ALTIN
  593,54
  0,07 %

Memurlara şartlı disiplin affı geliyor!

Memurlara şartlı disiplin affı geliyor!
Memurhaber.com - Binlerce memurun sabırsızlıkla beklediği disiplin affı için yapılan düzenlemeler bitti. Memurların yaptığı disiplin şuçları son kez olmak şartıyla bir kez daha affedilecek..

Memurlar ve diğer kamu görevlilerine disiplin affı geliyor. Kamuda görev yapan ve görevden ayrılmış memurların disiplin cezaları son bir kez affedilecek.

657'Lİ MEMURLARIN BEKLEDİĞİ MÜJDELER SONUNDA GELDİ TIKLA...

Yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte, kamu görevlileri hakkında, 14 Şubat 2005'ten itibaren işlenmiş fiillerden dolayı verilen bazı disiplin cezaları affedilecek. Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik gibi suçlardan doğan cezalar af kapsamı dışında bırakılacak. Bunlar dışında verilen disiplin cezaları bütün sonuçlarıyla affedilecek. İlgililer hakkında disiplin soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak.

Memurlar ile ilgili tüm haberleri ve gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz...

SORUŞTURMA BİTİRİLECEK

Devam eden disiplin soruşturma ve kovuşturmaları işlemden kalkacak. Kesinleşmiş cezalar uygulanmayacak. Disiplin affına ilişkin hükümler, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu ile 357 sayılı Askeri Hakimler Kanunu'na tabi personel için geçerli olmayacak.

MEMUR DİSİPLİN AFFI HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER BURADA..

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

55 Yorum
 • sa32

  20 Nisan 2014, Pazar

  Geçmişe yönelik hiç bir hak falan istemiyorum. Mesleğime döneyim yeter. Görüyorsunuz kimler affediliyor memlekette.
 • polisss

  20 Nisan 2014, Pazar

  Bu disiplin affı ihraç olan polis memurlarında kaosıyor mu Bilen var mı???
 • fatih

  20 Nisan 2014, Pazar

  bu af polisleri kapsıyor mu?
 • ahmet

  20 Nisan 2014, Pazar

  bir defaya mahsus bizide af etsinler yüce allah bir kulunu tövbeden dolayı af eder memurlara af istiyoruz
 • mehmet

  20 Nisan 2014, Pazar

  tüm memurlara 25 ay ceza almış arkadaşlara af istiyoruz çoluk çocuk sahibiyiz başbakandan af istiyoruz bize bir şans verin
 • mehmet

  20 Nisan 2014, Pazar

  bu hükümet bizede bir kereye mahsus af çıkarsın 25 ay ceza aldım ve görevime son verildi sonuçta hepimiz insanız hata yapabiliriz af edin
 • turan

  20 Nisan 2014, Pazar

  ne olur arkadaşlar 25 ay ceza almış tüm mumurlar af isteyin görevimöize dönelim
 • turan

  20 Nisan 2014, Pazar

  ben sahte evrak yanı sahte pasaporttan dolayı 25 ay ceza aldım ve meslekten ihraç edildim acaba af varmı bilgisi olan
 • Berk

  20 Nisan 2014, Pazar

  Ben de yaklaşık 5 sene 8 ay ceza evinde yattım üniversiteyi bitirdim fakat sabıkalı olduğumuzdan hiç bir işe giremiyoruz üniversiteyi boşamı okudum bende sicil affı bekliyorum Allah rızası için sicil affı verin bizde işe girelim.
 • adalet

  20 Nisan 2014, Pazar

  yeter artık cıksın bu disiplin affı ben bir anneyim beyime suçsuz yere ceza verdiya ben kaldıramıyorum mahşerde ellimiz iki yakasında olsun cocugum ikinci sınıfa gidiyor o bile üzülüyor ben büyüyünce o meslekten olmayacagım niye cocugum neden böyle konusunki ALLAH bu cocugumun hakını cıkarsın bu dünyası geniş olsun AHİRETİ zehir olsun ALLAH hiç kimsenin gözünü yolda köymasın işallah çıkar bu af acaba2013 de kapsarmı.
 • ersoy

  20 Nisan 2014, Pazar

  Tüm memurların eşit bir şekilde faydalanabileceği, geçmiş sürelerle ilgili özlük haklarının verildiği, ihraç olan memurların da mesleğine geriye dönebileceği geniş kapsamlı bir diisplin affının çıkması umuduyla hepinizin bayramını kutluyorum.
 • sabık öğretmen-2

  20 Nisan 2014, Pazar

  sabık öğretmene katılıyorum. iftiralarla canı yanmış 12 yıldır acı çeken bir öğretmen olarak ya herkese af verin yada kimseye vermeyin. sabık öğretmen rumuzlu arkadaş bana ulaşırsan beraber açalım davaları. bhtyrakdogan@hotmail.com
 • iso

  20 Nisan 2014, Pazar

  daha öncede böyle bir söylenti oldu ama malesef olmadı. Bu disiplin affı hep gündemde kalcak ve hiçte çıkmayacak gibi gözüküyorç
 • uygun

  20 Nisan 2014, Pazar

  memur affı kesin çıkacak mı
 • Abdullah

  20 Nisan 2014, Pazar

  Bu affın 2005 ten sonra meslekten çıkarılanlar ile ilgisi olmadığı söyleniyor. Yani 2006 daki 5525 sayılı yasadan yararlanıp kadro yokluğundan dönemeyenler için çıkarılmış.Yani yeni bir af yok deniyor.Doğru mu acaba? Bilgisi olan varsa yazabilir mi?
 • olcay

  20 Nisan 2014, Pazar

  1985,1992,1999 yıllarında çıkan disiplin affında memurlar geçmiş sürelerle ilgili özlük haklarını aldılar.2005 affında ise memurlar geçmiş sürelerle ilgili özlük haklarını alamadılar. İnşallah çıkacak olan af yasasında özlük hakları verilir de eşitlik sağlanır. Parasal hakları talep etmiyoruz.
 • leyla0034

  20 Nisan 2014, Pazar

  Disiplin affında önemli olan geçmişe dönük özlük haklarının verilmesidir. Geçmişe dönük parasal haklar verilmeyebilir. Devletimize maddi açıdan epeyce bir külfet getirir. Ancak geçmiş sürelerle ilgili özlük hakları verilmelidir. Devletimize hiçbir maddi külfet de getirmez.
 • hakan35

  20 Nisan 2014, Pazar

  Disiplin affına dair kanunun amacı adı üzerinde memurların almış olduğu disiplin cezalarını tüm sonuçları ile birlikte af etmektir. Disiplin cezasının affı sadece bilgisayar kayıtlarından silmek demek değildir. Memurlara bu cezadan dolayı kaybettiği geçmiş sürelerle ilgili hakları verilmelidir.
 • memur

  20 Nisan 2014, Pazar

  Geçmiş sürelerle ilgili özlük haklarının verilmediği bir disiplin affı memurlara hiçbir fayda sağlamaz. Tüm memurların faydalanabileceği disiplin cezalarından dolayı kaybedilen sürelerle ilgili özlük haklarının da verildiği bir disiplin affı çıkacaktır inşallah.
 • memur

  20 Nisan 2014, Pazar

  maalesef 28 şubat mağdurlarına af çıktı irticadan dolayı ihraç olanlara yasa çıktı.
 • kurt56

  20 Nisan 2014, Pazar

  memur sitelerinin konuyu iyice gündemde tutması gerekir. Haketmediğimiz nedenlerden dolayı disiplin cezası verildi. İnşaallah bu torba yasada olacak.
 • mağdur

  20 Nisan 2014, Pazar

  inşallah bu disiplin affı çıkarda kurtuluruz .
 • duruyalçın bandırmalı polis

  20 Nisan 2014, Pazar

  polis kartal neden cevap vermiyorsun.kesin bilmediğin olayı neden yazıyorsun ihraç olan(yüz kızartıcı suçlar hariç) polisleri heveslendiriyorsun.bilgisi olmuyan yazmasın lütfen zaten herkes ümit besleyip arayış içinde
 • sabık öğretmen

  20 Nisan 2014, Pazar

  öğretmenlik yaparken iftiraya uğrayıp mesleğinden men edilenleri hiç bir af kapsamıyor maalesef buda adaletin olmadığını gösteriyor. bu durumda olan biri olarak bu sefer bu kanun çıkarsa iptali için anayasa mahkemesine orada olmazsa insan hakları mahkemesine kadar gideceğim. ne iftiralar ne düzenbazlıklarla nice öğretmen meslekten atıldı bu ülkede.öğrenciye hakettiği notu verir suçlu olur ifti,ra atar sarkıntılık yaptı diye ailnin tersinde görüşü vardır kızımıza sarktı derler iftira atarrlar. öğretmenleride düşünün artık ya.
 • baranalp34

  20 Nisan 2014, Pazar

  Silahlı Kuvvetler Mensupları Vatan Hainliği mi yapmışlar...? Yazıklar Olsun.. Omuzu kalabalık adamların lafını dinleyip de af kapsamına askeri personel alınmazsa eğer, bu iş haksızlığın en büyüğü olur...!
 • mehmet

  20 Nisan 2014, Pazar

  Parasal haklar verilmeyebilir.Ama geçmiş sürelerle ilgili özlük haklarının verilmediği bir disiplin affı memurlara hiçbir fayda sağlamaz.
 • magdur

  20 Nisan 2014, Pazar

  arkadaslar şu an mecliste boyle bir sicil affı calısması varmı mecliste arkadaşı olan yokmu ne zaman cıkacagı konusunda net bilgisi olan varmı allah rızası icin yazsın lütfen
 • ayaz

  20 Nisan 2014, Pazar

  çıkacak olan af taslağı 2005 ten öncesini mi sonrasını mı kapsıyor aday memurken adaylık süresinde almış olduğum uyarı cezasından ötürü 4 ay önce görev ilişiğim kesildi beni kapsar mı
 • derya

  20 Nisan 2014, Pazar

  Selam, Bu af olayını herkes kendine göre yorumlamış.Benim merak ettiğim sürgün giden ve maaş kesim cezası alan memurlarda bu af kapsamında mı? Yetkili bir arkadaş yazarsa memnun olurum.
 • Abdullah

  20 Nisan 2014, Pazar

  Prof Dr. Ersan ŞEN de diyor ki:" Bu metin, memurlar ve diğer kamu görevlileri için yeni bir disiplin cezası affı öngörmemektedir. Bu bir disiplin cezası affı değildir. Sadece daha önce affedilen memurlar ve diğer kamu görevlilerinin yeniden göreve alınmalarına ilişkindir." Ben bu işten bişey anlamadım arkadaş...
 • SİYASİ KOMPLE

  20 Nisan 2014, Pazar

  iftiralar ve yalan ifadelerle görevden alın.Ondan sonra disiplin affı bekle,eğer içimizde inanç olmasa kim için çalışacağız.Kendi yandaşlarının dosyaları sümen altı.İçimizdeki tahribatı ümit ediyorum ki allah düzeltecek.
 • Abdullah

  20 Nisan 2014, Pazar

  Arkadaşlara 2006'daki afla ilgili haberlere yapılan yorumları okuyorum. Herkes idarelerin yaptıkları eziyetlerden bahsediyorlar. Yani kadro durumu ve ihtiyaç gibi mazeretleri öne sürerek müracatları reddetmişler. Ve bununla ilgili de Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 17.10.2007 tarihli ve E.No: 2005/1656, K.No:2008/1771 sayılı Kararı da idareleri destekleyen bir karardır. Yani idare göreve başlatmak zorunda değil diyor. Pek heveslenmesek mi acaba?
 • bulent

  20 Nisan 2014, Pazar

  2009 yılından berı meslekten ıhrac oldum sılahla yaralamadan dolayı kendımı ve aılemı korumak ıcın sılah kullandım ancak 6 ay ceza evınde yattım ve 3 yıl 9 ay ceza verıldı temıze gonderdım bızler faydalanabılıyormuyuz ınsallah olurda tekrar meslegımıze donerız.
 • duruyalcin Bandırmalı

  20 Nisan 2014, Pazar

  polis kartal arkadaşım inşallah dediklerin doğru çıkar bütün madur olan polis arkadaşlarımız geri mesleğine döner hayatımız düzene girer.....Allah ne muradın varsa versin bütün isteklerin kabul olsun İnşallah hepimiz için hayırlısı
 • polis kartal

  20 Nisan 2014, Pazar

  arkadaşlar bu bilgi saglam,ankara hukuk müşavırı arkadaşım dedı,,,yasa cıkacakk,,polislerıde kapsıyor,,ben bu yasanın 1 sene öncesınde bılıyordum cıkacagını,,,meclıs tatıle gırmeden yasalaşacak,,yanı bu temmuz gelmeden bu kanun ıkar,tahmınım hazıran ortasııı,,fakat gerıye dönük özlük hakları vermıyor,,bende ihraçdan meslege döndüm,mahkeme kararı ıle 11 ayda 33 bin tl aldım,ama tayınımı cıkardılar,ona da dava actım,beklıyom,sonucunu,,ayrıca emnıyet il dısıplin kurulu kıdem cezası verdı,,,onuda mahkeme ye taşıyacagım şimdı
 • narin

  20 Nisan 2014, Pazar

  arkadaşlar umarım hepimiz için sevinecegimiz gibi çıkar bu disiplin affı
 • Beyza

  20 Nisan 2014, Pazar

  babam bir yıl önce mesleğinden atıldı çok zor günler geçiriyoruz lütfen çıksın bu af
 • zorro

  20 Nisan 2014, Pazar

  polis de kapsam içide 1999 yasasına ek
 • abdullah

  20 Nisan 2014, Pazar

  "meslekten sürekli uzaklaştırmayı gerektiren suçlar hariç" diyor. Meslekten men edilenler affa uğramayıp, ıvır zıvır kademe durdurma, maaş kesimi cezası alanlar affedilecekse hiçbir anlamı yok bu affın.
 • narin..

  20 Nisan 2014, Pazar

  açılan davalardan beraat ettim.10 h.a.g bırakılması karar verdi mahkeme.bakanlk yüz kızartıcı suçtan memuriyetten çıkarttı acaba afdan faydalana bilirmiyim bilgisi olan varsa lütfen cevaplayın şimdiden teşekkrler
 • babam

  20 Nisan 2014, Pazar

  inş onaylanır bekliyoruz tüm mağdurlara allah yardım etsin hayırlı haber almayı nasip etsin inşallah.
 • adıyok

  20 Nisan 2014, Pazar

  poliste memur değilmi ihraç edilen polisler de kapsama alınmalı onlarda 657 ye tabi.. yeter artık ya çıksın yasa artık
 • duruyalcin bandırmalı

  20 Nisan 2014, Pazar

  neden kimse kesin konuşamıyor ihraç olan polis memurları bu disiplin affı içindemi değil mi?diğer bütün memurlar biliyor emniyet örgütü disiplin tüzüğünden ihraç olan (8/7 ve 8/8 den ihraç ve adli yönden beraat alan polis memuru)polis memuru bilmiyor neden kimse bir şey söylemiyor allah rızası için bilen duyan işiten varsa söylesin..ve ne zaman çıkacak bu af şimdiden TEŞEKKÜR ederim yardım edene....
 • Cevat

  20 Nisan 2014, Pazar

  2005 yılında cinayet suçundan adli yönden ceza aldım cezaevnde yattım geçen sene tahliye oldum, fakat idari yönden hiçbir ceza almadım inşallah ben ve benim gibi kurumlarından ceza almayanlarıda kapsar.
 • gülhan

  20 Nisan 2014, Pazar

  kaç yıldır bekliyor insanlar lütfen bunu önceliklikonu olarak halledelim,neden hala üzerinde bu kadar düşünüyor;yani inanın memurlar bu affı hak ediyorlar herkese bu kadar hoşgörü gösterirken.ayrıca yalnızca memurları değil aileleleri ilgilendiren bir konudur bu zira geçimle ilgilidir.
 • idari madur

  20 Nisan 2014, Pazar

  idari yaptırımlarda disiplin affına alınırsa af çıktı derim!
 • GARİP KUŞ

  20 Nisan 2014, Pazar

  iftiralarla , makam hırsları ile insanlara atılan çamurları kim silecek. Esas bunların önüne geçilsin.Yok bimer yok 147 falan filan bir şikayet ve uydurma belgeler ve iki tane yalancı ifade veren kimse oh ne güzel insanlar karalansın.
 • fatma

  20 Nisan 2014, Pazar

  Geçmiş sürelerle ilgili özlük haklarının verilmediği bir disiplin affının memurlara hiçbir faydası olmaz.
 • misafir 58

  20 Nisan 2014, Pazar

  hadi inşallah çıkar bu
 • serhat

  20 Nisan 2014, Pazar

  madur bende senin le aynıyım inşallah çıkar bir an önce
 • misafir

  20 Nisan 2014, Pazar

  1999 yılında çıkan af kanununda memurlara geçmiş sürelerle ilgili özlük hakları verildi.2005 yılında çıkan af yasasında verilmedi.Çıkacak olan af kanunu ile parasal hariç diğer özlük haklarının verileceğini umut ediyoruz.
 • songül

  20 Nisan 2014, Pazar

  anlamadığım bir şey var memur affı çıkartıyorlar ama yarım yamalak 2005te çıkan afta görevden alınan polis memurları kapsam dışı bırakıldı. bu çıkacak olan affıda 2005ten itibaren tutuyorlar. neden 1999değil.şuna inanıyorumki eşim gibi binlerce memur suçsuz yere görevinden alınmıştır .neden bunlara tekrar bir hak daha verilmiyor.eşimin görevden alınma nedeni askere 3ay geç gitmesi ve müstefi sayılması.
 • madur

  20 Nisan 2014, Pazar

  bende gecen yıl acıga alındım ve meslekten men edildim,2006 da kasten adam öldürmeye tesebbus etmekten 25 ay hapıs cezası aldım,ceza evınde yattım,suan haftalık imzayla denetim serbestlığındeyım,inş yasa cıkar ve mesleğimize döneriz,hayırlısı
 • memur

  20 Nisan 2014, Pazar

  İnşallah geçmiş sürelerle ligili özlük hakları 1999 sicil affında olduğu gibi verlir de tüm memurlar aftan eşit bir şekilde faydalanır.2005 yılında çıkan disiplin affında geçmiş sürelerle ilgili özlük hakları verilmediği için herkes faydalanamamışrı.
 • memurlar

  20 Nisan 2014, Pazar

  yetkililere teşekkürler memurlar olarak sabırsızlıkla bekliyoruz inşallah bu ay gerçekleşir mi memur disiplin affı haberlerinizi bekliyoruz

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 5353d062c96bd
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 5353d062c96bd
  [anonym_comment_status] => 1
)