eposta yazdır zoom+ zoom-

Memur zammında son sözü Erdoğan söyleyecek

Memur zammında son sözü Erdoğan söyleyecek

Gözler memur ve memur emeklisinin alacağı zamda. Memur ve emeklisinin zam pazarlığında hükümetten yeni teklif bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la son bir görüşme yapıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-08-2017 11:13 - Güncelleme: 21-08-2017 11:13

Gözler memur ve memur emeklisinin alacağı zamda. Memur ve emeklisinin zam pazarlığında hükümetten yeni teklif bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la son bir görüşme yapıldı.

1 Ağustos’ta başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde sendikalar 2018 için yüzde 10+6, 2019 için de yüzde 10+8 zam talep etmişti. 14 Ağustos’ta da hükümetin teklifi belli olmuş ve gelecek iki yılın 6’şar aylık dönemlerinde yüzde 3’er zam artı enflasyon farkı önerilmişti. Bu teklif nedeniyle memur masadan kalkmıştı.

YÜZDE 3.5 KONUŞULUYOR

Memur-Sen, “Kabul edilemez” dediği teklifin yükseltilmesini talep etmiş ve yıllık yüzde 11’in altındaki teklife mesafeli yaklaştıkları mesajını vermişti. Ancak daha sonra kulislere zammın her 6 aylık dönem için yarım puan artırılacağı, yani dört tane yüzde 3.5 olacağı konuşulmaya başlandı. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Başbakan Binali Yıldırım’la görüşerek taleplerini yineledi.

'MALİYE FRENLİYOR'

Aradan 1 hafta geçmesine rağmen hükümet kanadından şu ana kadar açıklama gelmedi. Tekliflerin düşük kalmasında ve yeni teklifin gecikmesinde Maliye bürokratlarının ince hesap yapmasının etkili olduğu iddia ediliyor. Pazartesi yani bugün kritik. 24 saat içinde teklif gelmezse veya gelen teklif de düşük bulunursa
memur, anlaşmazlık metni imzalayacak.

İSTANBUL'DA SÜRPRİZ GÖRÜŞME

Anlaşmazlık durumunda son kararı bayramdan önce açıklamak üzere Hakem Kurulu verecek. Ali Yalçın, son 1 haftada işi şansa bırakmamak için yoğun bir diplomasi trafiği yürüttü. Dün İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sürpriz bir görüşme gerçekleştiren Yalçın, memurun taleplerini iletti.
Zamda son sözü Erdoğan’ın söyleyeceği belirtildi.

UZLAŞMA FIRSATI KAÇMASIN

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, “Hakkımızdan bir kuruş fazlasına tamah etmeyiz. Hakkımızdan bir kuruş eksiğine de rıza göstermeyiz. Ya uzlaşıp Türkiye’yi büyüteceğiz ya da uzlaşma fırsatını elimizden kaçıracağız. Biz istiyoruz ki, emeğin maaş rakamlarını enflasyon canavarı değil milletin adamı (Cumhurbaşkanı)
yükseltsin” diye konuştu

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Memur zammında son sözü Erdoğan söyleyecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 21 Ağustos 2017 13:40 REİS BU İŞE EL KOYDU İSE MEMUR GERÇEKTEN GÜZEL MAAŞ ALACAK EV HANELERİ SEVİNECEK ALLAH HIN İZİNİ İLE KURBAN KESEN MEMUR MUTLU BİR BAYRAM YAPACAK...BUNA İNANIYORUZ...

    CEVAP YAZ 2 1

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro