yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1295
  0,28 %

 •  

  EURO
  2,9430
  0,15 %

 •  

  ALTIN
  593,32
  0,03 %

Memur ve sözleşmeli için devrim gibi düzenleme!

Memur ve sözleşmeli için devrim gibi düzenleme!
Memurhaber.com - Kamu personeline, belediye çalışanına, taşeron işçisine müjdeler içeren çalışma tamamlandı.

Kamuda, belediyede, taşeronda çalışanlara müjde içeren çalışma tamamlandı. Sözleşmeliler kadroya alınacak, memurlara bir derece ve disiplin affı gelecek, uzman olma süresi kısalacak, taşeron firmada çalışanlar haklarına kavuşacak

Takvim gazetesinin haberine göre hazırlanan tasarı ile getirilen düzenlemeler şöyle:

1) TÜM SÖZLEŞMELİLER KADROYA 
Halen görev yapan tüm sözleşmeliler kadroya geçirilecek. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile, Başbakanlık ve TRT gibi teşkilat kanununa dayalı sözleşmeli çalıştıran kurumlarda sözleşmeliler kadroya alınacak. Sözleşmeli personel uygulaması sona erecek. Mahalli idarelerde görev yapan tüm sözleşmeliler de kadroya geçirilecek. Ayrıca belediyelerde çalışan geçici işçilerin de kadroya geçirilmesi gündemde. KİT'lerde çalışan üniversite mezunu işçilerden isteyenler memur kadrosuna geçebilecek. Özelleştirme mağduru olarak bilinen 4/C'liler de kadroya geçirilecek. 

2)MEMURLARA BİR DERECE VERİLİYOR
15 Ocak 2005'ten sonra göreve başlayan memurlara bir derece verilecek. 5289 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerine Bir Derece Verilmesi Hakkında Kanun ile, 15 Ocak 2005 tarihinde görevde bulunan memurlara bir derece verilmişti. 15 Ocak 2005'ten sonra göreve başlayan memurlar ile bu tarihten önce görevde bulunan memurlar arasında ortaya çıkan derece haksızlığı gideriliyor. Getirilen düzenleme ile Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan memurların göreve başlangıç derece ve kademelerine birer derece ilave edilecek. Görevde bulunup da bir derece ilavesinden yararlanamayan memurlara bir derece verilmesi düzenlenerek, yıllardır kangren olan sorun çözüme kavuşacak. 

3)DİSİPLİN CEZALARINA AF 
Memurlara disiplin affı geliyor. Yeni getirilecek düzenleme ile 14 Şubat 2005 tarihinden itibaren işlenmiş fiillerden dolayı verilmiş disiplin cezaları affedilecek. 

4) İKİ YILDA UZMANLIK
Halen, Hazine, planlama ve Başbakanlık gibi kurumlara, uzman yardımcısı olarak atandıktan sonra 3 yıl sonunda hazırladığı tezlerde başarılan olanlar, yeterlik sınavına girerek uzman kadrolarına atanılabiliyor. Uzmanlığa atama süresi 2 yıla indiriliyor. 

5) TAŞERON İŞÇİSİNE TAZMİNAT VE YILLIK İZİN
Kıdem tazminatı ve yıllık izin konusunda şikayetleri olan taşeron işçilerinin yüzü gülecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında alt işverenlerin yanında çalışan işçilerin kıdem tazminatları, kamu kurum ve kuruşlarında geçen hizmet süresi esas alınarak, son çalıştığı kurum ve kuruluş tarafından ödenecek. Aynı işyerinde çalışmasına rağmen alt işvereni değişen taşeron işçileri bir yılını doldurmaları halinde yıllık izine hak kazanabilecek.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

16 Yorum
 • TAŞERON

  18 Nisan 2014, Cuma

  lan bunlar resmen dalga geçiolar bizle kıdem tazminatı izin zaten var kadro yapılsın kadrooooo allah belanızı versin kadro ya arkadaşlar bakın kadrolu bir işçi alıyor 3000 lira maaş taşeron alıyo 800 aynı işi hatta daha çok işi taşeron yapıyo yiyosa yapma başındaki kadrolu geliyo sen taşeronsun göndertirim seni diyo ya oy verenin varya ........ akıllı olun beyler
 • yanliz

  18 Nisan 2014, Cuma

  ah ah yüce mevlam nedemiş herşeyle gel ama kul hakkıyla gelme demiş kadrolunun yaptığı işi bende yapıyorum aynısını hatda onlardan fazla çalıştıgımız bile oluyo taşeron işci olarak ama gel velakin adamların bütün hakları bizden üstün maddi manevi buna bir dur diyen olursa haklarımızı düzene kavusturan olursa büyük bi vebalin altından kalkmış olurlar
 • sterndex

  18 Nisan 2014, Cuma

  Aynı işi yapan birisi 2000 Tl alsın diğeri 1000 Tl bunun adıda adil düzen olsun.Ne güzel ya dimi.Ondan sonrada müjdeler verile dursun;Kıdem tazminatı , yıllık izinler ,3 yılda bir sözleşme gibi.Bu sözlere Taşeronun karnı tok.
 • özcan

  18 Nisan 2014, Cuma

  üniversite mezunu kadrolu işçi sadece kitlerde mi var? belediyede çalışanlarını neden gündeme almıyorsunuz herkes için adil olunmalı bizlerde diplomamızın hakkını alamayıp vasıfsız çalışıyoruz az vicdanlı olun az da allah var deyip hareket edin
 • mutsuz

  18 Nisan 2014, Cuma

  tuikte 13 yıldır geçici memur olarak çalışıyorum artık oda ne demekse öldük gece gündüz enflasyon rakamlarını toplıycaz nufüs sayımı yapacaz diye perperişaan olduk hiç tanımadığımız insanların evlerine gidiyorum hırlısı var hırsızı var iyisi var kötüsü var allahım yardım etsin bıktık artık 4 c liyiz diye korka korka gidiyoruz yardım edi bize başbakanım artık yardım edinnnn dayanamıyoruzzz.......!
 • X_Hunter

  18 Nisan 2014, Cuma

  hani SİCİL AFFI nerede kaldı, arada kaybettiler üstüne mi yatmaya çalışıyorlar yoksa?
 • burak can

  18 Nisan 2014, Cuma

  kendi şahsıma söylüyorum akp oy verirsem şerefsizlikdir kamudaki özel sektöre bağlı taşeronişcilerine sendika haklarını varin
 • Köle

  18 Nisan 2014, Cuma

  Yazık kadeşler köle durumuna düşen tek kişi taşeron yaptıklarına bakın kamuda en cok çalışan kısı taseron basbakan bizi gorun once kadro versende oy yok sana .
 • malatya

  18 Nisan 2014, Cuma

  mrb bizler tcdd,de köle olan mahlukatlaız bazı yıllar 15 gün çalıştırıp peçete gibi kenara atılan mahlukatlarız sayın büyük başlar alma mazlumun ahını çocuğunuzdan çıkar inş.lah
 • TAŞÖREN MADURLARI...AK KAPİTAL

  18 Nisan 2014, Cuma

  seçime kadar taşörenlere kadro vermezlerse yakın akraba ve taören olarak çalışan yakınlarımdan çevremden 500 oy kaybı var..... sandıkta hesaplasacaz...herseyden önce garıbanın hakkını taşörene ite köpeğe yedırıyorlar..ALLAH KATINDAN HESABLAŞACAĞIZ...BIZ BU VATANIN DEVLETIN EVLATLARIYSAK İŞÇİ HAKKINI ALSIN.....İŞÇİNİN TANIMADIGI YUZUNU GORMEDIGI TAŞOREN AKP YANLILARI SÖMÜRÜ YAPMASIN......
 • myzr

  18 Nisan 2014, Cuma

  bize kimse bişi ypmaz arkadaşlar boşuna umutlanmayın bunlarada oy vermeyin.11 yılda bişey yapılmadı bundan sonramı yapacak bunlar seçim için değil halk için yapacaklar ama nerdeeee. en iyisi sandığa gömmek unutmayın onları oraya biz getirdik.
 • müjde ha

  18 Nisan 2014, Cuma

  ben işten çıktıktan sonra kıdem tazminatını ne yapayım.bunun neresi taşerona müjde.allah sizi bildiği gibi yapsın.
 • vuslat

  18 Nisan 2014, Cuma

  peki arkadaşlar taşerona kadro yok anladıkta maaşlarda eşitlik ve kamuda çalışan aynı işi yapan kişinin tüm haklarınıda vereceklerdi acaba onlarıda vereceklermi bize birde geriye dönük tazminatlarımızı toplumu vericekler...5 yıldır taşeronda çalışıyoruz tazminat felan hiç almadık acaba onlarıda vericeklermi:???inşallah bu yzazılanları başbakanımızda okurda 4 c liler gibide bizide kadroya alırlar..
 • kontolsüz C -4

  18 Nisan 2014, Cuma

  Tüik deki 4 c li memurlar gece gündüz çalışıyor ama hakkımızı alamıyoruz çok baskı görüyoruz 4 c liyiz diye inşşallah bizede kadro gelir 20 yıldır geciciyiz nasıl gecicilikse !
 • taş

  18 Nisan 2014, Cuma

  burada en karlısı taşören galiba diğerlerini silip okumaya gerek yok taşörene verilen hak devrim akp devrimininde bitimi olsa gerek bu ülkedekiler garibanları nasıl olsa saf görenler yazıklar olsun yazıklar olsun akp
 • çimen

  18 Nisan 2014, Cuma

  şaka gibi,memurla aynı ücreti alan sözleşmeliye kadro...memurun kölesi olan taşerona ise izin hakkı..sayın Çelik in yatacak yeri yok!

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 53512ed0d301e
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 53512ed0d301e
  [anonym_comment_status] => 1
)