eposta yazdır zoom+ zoom-

Memur enflasyon zammı alacak!

Memur enflasyon zammı alacak!

Enflasyon memurun, işçinin ve emeklinin yüzünü güldürecek. Ocak ayında yüzde 3 zam alacak olan memurlara, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten enflasyon farkı müjdesi geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-11-2012 09:29 - Güncelleme: 08-01-2016 01:44

Bu yıl yüzde 4+4 zam alan memurlar ile memur emeklileri, enflasyonun yılın ikinci yarısında yüzde 4'ü geçmesi durumunda, 2013'ün Ocak ayında verilecek zamlarına ilaveten, enflasyon farkı da alacaklar.

FARKTAN KİMLER YARARLANACAK?

İşçi emeklileri de farktan yararlanacak. Yılın ikinci yarısında enflasyonun şu an itibarıyla yüzde 3.35 olduğunu söyleyen Mehmet Şimşek, "Yani önümüzdeki 2 ayda enflasyon eğer 0.65 puanın altına düşmezse veya o civarda kalmazsa ilave artış yapılır" dedi. 2012'nin ilk 6 ayında enflasyon oranının yüzde 1.9 olduğunu, fakat memura yüzde 4 oranında maaş artışı yapıldığını hatırlatan Şimşek, yılın ilk yarısında enflasyonun 2 katından fazla maaş artışı yapıldığını belirtti. Şimşek, 1 puanlık maaş farkının bütçeye yükünün 1 milyar lira olduğunu da vurguladı. Öte yandan uzmanlar, yılın ikinci yarısında enflasyonun yüzde 7'nin üzerinde olmasını bekliyor. Bu da memurların maaşına eklenecek enflasyon farkını yükseltiyor.

VERGİ KAÇIRAN YANDI!

Şimşek, kayıt dışılığın yarattığı gelir kaybını önlemek için kira geliri olanlara önceden hazırlanmış beyanname gönderdiklerini kaydederek, şimdi de serbest meslek erbabı üzerine bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Şimşek, şöyle devam etti: "Serbest meslek erbabından tutun, diğerlerine kadar, bunların gelirlerine, harcamalarına ilişkin bilgiler var elimizde. Büyük bir veri deposu var. Bu çerçevede adımlar atılacak."

ÖĞRETMEN AÇIĞI GİDERİLECEK Mİ?

Bakan Şimşek, öğretmen atamaları ile ilgili olarak, orta vadede öğretmen ihtiyacını sıfırlayacaklarını söyledi. Şimşek, bunun herhangi bir şekilde eğitim fakültelerinden mezun olmuş herkesi öğretmen olarak atayacakları anlamına gelmediğini vurguladı. Sözleşmeli personelin kadroya alınmasına yönelik de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışma yaptığını kaydeden Şimşek, ancak zamanlaması konusunda tam bir süre veremeyeceğini ifade etti.PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Memur enflasyon zammı alacak! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro