eposta yazdır zoom+ zoom-

Memur alımları yeni düzenleme neler değişecek?

Memur alımları yeni düzenleme neler değişecek?

Memur alımları nasıl olacak yeni düzenlemeyle birlikte memur alımlarında neler değişecek? Memur alımları yeni düzenleme tüm detaylarıyla internethaber'de.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-10-2017 10:10 - Güncelleme: 03-10-2017 10:10

Hükümet 2019'da yürürlüğe girecek olan yeni sistem için çalışmalara başladı. Kalkınma Bakanlığı, ekonomik büyüme, refah ve kalkınmanın garantisi olacak yeni sistemde 'kamu yönetimine' hazırlık için özel çalışma komisyonu oluşturdu.

2018'DE MECLİSE GÖNDERİLECEK

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yeni hükümet sistemiyle uyumlu bir kalkınma planı hazırladıklarını belirterek, Haziran 2018'de tamamlayarak Meclis'e göndereceklerini söyledi. Takvim'de yer alan habere göre Elvan, 43 özel ihtisas komisyonu, 32 de çalışma grubu oluşturduklarını ifade ederek, "Yeni hükümet sisteminde kamu yönetiminin nasıl olması gerektiği konusunda çalışan bir çalışma grubumuz var. Her alanda dönüşümü planlıyoruz" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ATAYACAK

Yeni hükümet sisteminde kamu yönetiminde Radikal bir değişim yaşanacak. Kamu kurumları da hızlı ve etkili icraat öngören yeni sisteme uyumlu hale gelecek. Üst düzey kamu görevlilerini Cumhurbaşkanı atayacak. Atamalarda bürokratik gecikmeler ortadan kalkacak. Performansa dayalı görev değişiklikleri hızla yapılırken, görevde ehliyet ve liyakat ön plana çıkacak. Kurumların yapısal dönüşümleri, birleşmesi kolaylaşacak. Bütçe hazırlama yetkisi de Cumhurbaşkanı'nda olacak.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Memur alımları yeni düzenleme neler değişecek? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 10 Ekim 2017 09:27 DEVLETİMİZ KENDİ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN MEMURLARA ESKİ MODEL ARAÇ GİBİ BAKIYOR...SONRA ARABA ÇALIŞMIYOR DİYORLAR..BU ARABA 2223 ÇIKARMAZ BUNU BİLMİYORLAR...4 YILDA YENİ MODEL ARAÇ ALIRKEN DEVLET GÜZELDE ..YENİ MODEL MEMUR MAAŞI İLE NASIL GEÇİNSİN DİYEN YOK...YENİ MODEL ARABAYA BİLE YÜZDE 40 ZAM YAPILIRKEN..BİRAZ DÜŞÜNMELERİ GEREKMEZ Mİ...

    CEVAP YAZ 1 2

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro