eposta yazdır zoom+ zoom-

MEB'e görevde yükselme sınavı için suç duyurusu!

MEB'e görevde yükselme sınavı için suç duyurusu!

Eğitim personeli "Görevde Yükselme Sınavlarının" açılmasını ve eğitimlerine uygun kadrolara atanmayı bekliyor. MEB'in duyarsızlığı nedeniyle TEÇ SEN suç duyurusu yapma kararı aldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-04-2013 19:24 - Güncelleme: 07-01-2016 21:04

Milli Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapan binlerce eğitim çalışanı "Görevde Yükselme Sınavlarının" açılmasını ve eğitimlerine uygun kadrolarda atanmayı bekliyor!

İŞTE TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Milli Eğitim Bakanlığının kendi yazdığı yönetmelikte "2 Yılda Bir Görevde Yükselme Sınavları Yapılır." Hükmüne rağmen;

1- Şube Müdürlüğü Sınavı: 2000 yılında yapılmıştır. 13 yıldır sınav açılması beklenmektedir ve Bu kadrolara 13 yıldır görevlendirme yapılmaktadır.

2- Şeflik Sınavı : 2009 yılında yapılmıştır. 4 yıldır sınav açılması beklenmektedir.

3- Teknik Kadro Sınavı : 2008 yılında yapılmıştır. 5 yıldır sınav açılması beklenmektedir.

4- Memurluk Sınavı : 2010 yılında yapılmıştır. 3 yıldır sınav açılması beklenmektedir.

5- Saymanlık Sınavı : 2007 yılında yapılmıştır. 6 yıldır sınav açılması beklenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığının bürokratları ile görevde yükselme sınavlarının açılması konusunda sendikamızca binlerce görüşme yapılmıştır. 2013 Nisan ayına kadar "Görevde Yükselme Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin Değiştirilmesi" ve Görevde Yükselme Sınavlarının tümünün yapılması planlanmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığından sınav tarihleri ile ilgili net bir açıklama olmamasının tek bir nedeni vardır. Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları sorunları çözmek yerine göze girmek, şirin görünmek ve koltuklarını koruma derdindedir. Eğitim ve eğitim çalışanlarının derdi, sorunu ve sıkıntıları MEB Bürokratlarının önem verdiği bir konu olmadığı aşikârdır.

Görüleceği üzere, asli görevi eğitim ve eğitim personellerinin sorunlarını tespit etmek, sorunların çözümüne katkıda bulunmak olan MEB Bürokratlarının asli görevlerini yerine getirmediği ortadadır.

Bu sebepten dolayı sendikamızca görevini yerine getirmeyen "Tüm Bakanlık Bürokratları" hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına Suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyuna ve Eğitim Çalışanlarına Duyurulur.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MEB'e görevde yükselme sınavı için suç duyurusu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Hüseyin 13 Mayıs 2014 15:17 Hıdır arkadaşımış kendisini iyi yorumlamış bu gibi uygulamalar üst düzey atamalarda uygun oluyorda alt kademedeki ünvanlar neden uygun olmuyor kişinin önü açık ise neden imtiana tabi tutuluyor bu gibi düzenlemeler temamen eşitlik ilkelerine aykırı değilmidir.

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro