eposta yazdır zoom+ zoom-

Marketlerde yeni dönem! Artık zorunlu olacak

Marketlerde yeni dönem! Artık zorunlu olacak

Ticaret Bakanlığı, yerli ürünlerin önünün açılması için yapılan çalışmalarda, hem üreticini hem de tüketicinin kazançlı çıkmasını sağlamak amacıyla yöresel ürünler, market raflarında yerlerini alacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-03-2019 11:50 - Güncelleme: 20-03-2019 11:50

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ''Marketlerin yöresel ürünleri için, belli bir yüzdede raf ayrılmasını zorunlu kılacağız. Bunun dışında sadece marketlerin kendi markasıyla değil, o markaları ürettikleri firmaların da markalarıyla satış yapmalarını, kendi markalarıyla satışlarına yüzde getireceğiz.

"Bunun dışında esnafımızın ihracatçı olmasına yönelik pazarlama ve marka destek projemiz var."

"Bununla ilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnafımıza e- ticaret ve ihracat eğitimleri veriyoruz. Esnafımızın iç ticarette gösterdiği başarıyı ihracatta da göstermesini Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlamasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Marketlerde yeni dönem! Artık zorunlu olacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro