eposta yazdır zoom+ zoom-

Mansur Yavaş "Söz vermiştim" diyerek ilk icraatını açıkladı!

Mansur Yavaş "Söz vermiştim" diyerek ilk icraatını açıkladı!

YSK verilerine göre Ankara Büyükşehir Belediyesi seçiminde birinci olan CHP'li Mansur Yavaş, ilk icraatının makam araçlarını azaltmak olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-04-2019 10:42 - Güncelleme: 02-04-2019 10:42

Cumhuriyet'ten Sertaç Eş'e konuşan Yavaş, Ankara halkının isyanını dile getirdiğini ifade etti. Yavaş, AK Parti'nin kampanyası nedeniyle oy kullanmayacak olanların da oy kullandığına dikkat çekerek "Bazı seçmen bu çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler nedeniyle oyunun rengini değiştirdi" açıklaması yaptı.

"Söz vermiştim, makam araçlarını azaltacağım"

Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü: Söz vermiştim, makam araçlarını azaltacağım. Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım. Başka bir sorun… Asfalt katılım payı nedeniyle hacizler yaşanıyor. Bunu tüm Ankaralılar biliyor ve yaşıyor. Yine söz vermiştim, bu hacizleri kaldıracağız. Ayrıca bir an önce Ankara'nın ekonomisinin kalkındırılması, işsizliğin azaltılması için ne mümkünse onu ele alacağız ve çalışmaya başlayacağız.

AK Parti Ankara'da da tıpkı İstanbul gibi sonuçlara itiraz ediyor. Başkentte Yavaş yüzde 50.91, AK Partili rakibi Mehmet Özhaseki ise yüzde 47.1 oy aldı.
CHP'li Yavaş, sonuçtan emin olduğunu söylerken, bunun rahatlığını yaşadığını dile getirdi.

"AA ve YSK bu işi yeniden ele almalı ve düzenlemeli"

Yavaş, 31 Mart gecesi Anadolu Ajansı'nın İstanbul'da 13 saatten fazla bir süre veri akışını durdurmasını da şöyle yorumladı: AA her seçim bunu yapıyor. Geçen seçimlerde yaşananları herkes biliyor. İstanbul'da veri akışı durduruldu, herkes gördü. Ankara'da da iki saat veri akışını durdurdu. Seçim sonuçlarının sağlıklı duyurulması için AA ve YSK bu işi yeniden ele almalı ve düzenlemeli."

Ayrıştırma ve ötekileştirme dönemi bitti

CHP'li siyasetçi, oy versin vermesin herkesin mutlu olduğu bir döneme girildiğini belirterek ayrıştırma ve ötekileştirme döneminin bittiğini dile getirdi.

Yavaş, belediye meclisinde "CHP azınlıkta" denerek engelleme imalarının hatırlatılması üzerine şu ifadeleri kullandı: Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada. Kimse hizmeti engellemeye cesaret edemez.

 

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Mansur Yavaş "Söz vermiştim" diyerek ilk icraatını açıkladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro