eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurban bayramı öncesi emekliye erken maaş bin 915 TL ikramiye

Kurban bayramı öncesi emekliye erken maaş bin 915 TL ikramiye

Kurban bayramı öncesi maaşlarını erken alacak memur emeklilerinin gözü toplu sözleşme görüşmelerinde. Zam teklifi heyecanla beklenirken, bayram ikramiyesi konusunda çıkacak karar da merak ediliyor. Memur emeklisi ne kadar zam alacak?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-08-2017 10:35 - Güncelleme: 14-08-2017 10:35

Kurban bayramı öncesi maaşlarını erken alacak memur emeklilerinin gözü toplu sözleşme görüşmelerinde. Zam teklifi heyecanla beklenirken, bayram ikramiyesi konusunda çıkacak karar da merak ediliyor. 

Memurlar ve memur emeklileri toplu sözleşme görüşmelerine kilitlendi. Hükümetin yarın ileteceği 2018 ve 2019 yılları için zam teklifi heyecanla beklenirken, bayram ikramiyesi konusunda çıkacak karar da merak ediliyor. Hem Memur-Sen'in hem de Türkiye Kamu-Sen'in talepleri arasında yer alan ikramiye hayata geçerse, toplam 5.1 milyon kamu görevlisi ve memur emeklisine Kurban Bayramı öncesinde önemli bir müjde gelmiş olacak. Memur- Sen'in Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenmesini istediği ikramiye tutarı da bin 915 lira. Konfederasyon, toplu sözleşme görüşmelerinde, ikramiye ödemesinde ısrarlı bir tutum sergiliyor. Bu arada memur emeklilerinin, bayram nedeniyle maaşlarını erken alması söz konusu. Bu yıl Kurban Bayramı 1-4 Eylül tarihlerine denk geliyor. Memur emeklileri de maaşlarını ayın 1'i ile 5'i arasında alıyor. Maaş günleri bayrama denk gelen emekliler, paralarını bayram öncesi cebine koyacak.

DİNİ BAYRAMLAR ÖNCESİ İKRAMİYE ŞART
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, kamu çalışanları ile memur emeklilerini ilgilendiren 4. dönem toplu görüşmelerinde, dini bayramlarda ikramiye ödenmesi tekliflerinin bulunduğunu belirterek, bu teklifte ısrarcı olduklarını söyledi. Toplu iş sözleşmesi kapsamında olan işçilerde olduğu gibi kamu görevlilerine de dini bayramlarda ikramiye verilmesini istediklerini belirten Bayraktutar, şunları kaydetti: "Dini bayramlar, harcamaların arttığı dönemlerdir. Özellikle Kurban Bayramı'nda kesilen kurban, bütçeye ek bir yük getirmektedir. Ödenecek bayram ikramiyesi, bu yükü karşılayacağı gibi, ekonomik hayata da katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı teklifimizde ısrarcıyız.".

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kurban bayramı öncesi emekliye erken maaş bin 915 TL ikramiye haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 17 Ağustos 2017 03:50 hemikramıya alan memunolur hemde piyasa cananır cebinde parasıolmyan insandan sen ne beklersin parası olmayana saygıdaolmaz parasız insan gereksiz insandır onuniçin ikramiye verilsin saygilar

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro