eposta yazdır zoom+ zoom-

Kredi borcunu erteleyen dilekçe örneği!

Kredi borcunu erteleyen dilekçe örneği!

Öğrenciler... Maddi problem yaşıyorsunuz ve kredi borcunuzu ödeyemiyorsunuz. Ertelem istemek hakkınız. Peki bu ertelemeyi nasıl yapacaksınız? İşte kredi borcunu erteleyen örnek dilekçe...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-01-2013 20:07 - Güncelleme: 07-01-2016 13:54

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

... yılında ... yükseköğrenim kurumundan mezun oldum.
5505 sayılı Kanunun birinci maddesiyle eklenen, 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununun 16 ncı maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında aşağıdaki hükümler yer almaktadır.

"Borçlunun Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur veya sosyal güvenlik kuruluşu niteliğindeki başka kuruluşlarla ilk defa ilişkilendirildiğinin tespitine kadar, ilgilinin talebi halinde borcunu ödemesi, kredi alma süresinin bitiminden itibaren endeks uygulanmak suretiyle ve birer yıllık sürelerle Kurumca uzatılabilir. "Katkı kredisi borcu ödemelerinde de aynı esaslar uygulanır."

İlgili hükümler gereğince herhangi bir sosyal güvenlik kurumu ile bir ilişkim bulunmamakta olup, öğrenim ve/veya katkı kredi borcumun bir yıl ertelenmesini talep ediyorum.

Ad Soyad

Öğrenim görülen kurumun adı:
T.C. Kimlik numarası:
Kredi numarası:
Baba adı:
Adres:

Dilekçenin gönderileceği adres: Cemal Gürsel cad. no:61 Cebeci- Ankara

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kredi borcunu erteleyen dilekçe örneği! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro