eposta yazdır zoom+ zoom-

Koruma memuru başvuruları patlama yaptı!

Koruma memuru başvuruları patlama yaptı!

Koruma memurları projesine rekor başvuru yapılırken sadece İstanbul'da 20 bin başvuru oldu. 155 Polis İmdat hattı bile kilitlendi. İnternet sitesine binlerce “Koruma memuru olmak istiyorum. Askerliğimi yaptım” maili düştü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-06-2013 09:47 - Güncelleme: 08-01-2016 02:05

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in “10 bin Koruma Memuru alınacak” açıklamasını duyan işsizler ordusu telefona, bilgisayara sarıldı…

Resmi-özel statüde çalıştırılması planlanan 10 bin koruma memurundan biri olmak isteyenler, sadece İstanbul’da 20 bini buldu. Bir haftada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün 155 Polis İmdat hattı bile kilitlendi. İnternet sitesine binlerce “Koruma memuru olmak istiyorum. Askerliğimi yaptım” maili düştü.

Tamamı erkek olan “memur” adaylarının büyük çoğunluğu da lise mezunu. Aylık 2 bin lira maaş verilmesi planlanan “koruma memurluğu” için başvuranlar arasında ilginç taleplerde bulunanlar da dikkat çekiyor. Mail atan bir kişi, “Fenerbahçe taraftarıyım. Koruma görevlisi olmak istiyorum. Ama sadece Fenerbahçe stadında görev yapmak istiyorum” yazdı. Yapılan incelemede, başvuru sahibi “taraftar” hakkında 6222 sayılı maddeden işlem yapıldığı ve statlara giriş yasağı bulunduğu ortaya çıktı.

MEVZUAT YOK

İstanbul Emniyeti’nin ilgili birimi ise “iş başvurusu” yapanların maillerine yanıt vermekle meşgul. Polis, başvuranlara gönderdiği mailde “Henüz mevzuatta böyle bir şey yok. Kanun çıktıktan sonra detaylar açıklanır. Resmi gazeteyi takip edin. Müracaat nereye olacaksa oraya başvurun” yanıtı veriyor.

İlk etapta 10 bin görevli

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Emniyet Hizmetleri Sınıfı’nda, ”Koruma Memuru” adıyla 10 bin kişinin istihdam edileceğini açıklamıştı. Proje hayata geçtiğinde stadyum, üniversite ve yurtlardan özel güvenlikler çıkacak, Koruma Memurları görev yapacak. Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri ve Spor Bakanlığı konuyla ilgili çalışma yürütüyor. Yıl sonuna kadar çalışmanın bitirilmesi bekleniyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Koruma memuru başvuruları patlama yaptı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Recep 02 Haziran 2013 09:55 sayın büyükler üniversitelerde yurtlarda toplamda 30 bin kişiyi işsiz bırakmak yerine düzenlemeyi bu çalışan insanlar için yapsanız daha hakkaniyetli olmaz mı, bu insanlarda bu ülkenin bir ferdi, bunlarda çoluk çocuk geçindiriyor, sonra bu kurumlarda 7-8 senedir çalışıp da şuan 30 yaşını aşmış olan kişi sayısı o kadar fazla ki bu saatten sonra sizlerin de takdiridir ki iş bulmak gerçekten çok daha zor olacak bu vatandaşlar için... bu sese kulak vermeniz temennilerimizle

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro