yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1235
  -0,52 %

 •  

  EURO
  2,9385
  -0,44 %

 •  

  ALTIN
  593,15
  -0,54 %

Kıyafet serbestisine Nabi Avcı ayarı

Kıyafet serbestisine Nabi Avcı ayarı
Memurhaber.com - Milli Eğitim Bakanlığı, eski bakan Ömer Dinçer döneminde başlatılan ve tartışmalara sebep olan kıyafet serbestliği konusunda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın, serbest kıyafetle ilgili şikayetleri veli, eğitim sendikası, okul forması imal eden firmalar, özel okullar ve bütün kesimlerden tek tek dinledikten sonra yönetmeliğin tekrar incelenmesi için talimat verdiği bildirildi.

Bakanlık yetkilileri, Avcı'nın, eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer döneminde yayınlanan yönetmeliği tamamen değiştirmese de sadece ek bir madde ile özel okullara sağlanan velilerin yüzde 60'nın onayı ayrıcalığının, devlet okullarında da geçerli olması için bir değişiklik yapabileceğini bildirdi. Türkiye Özel Okullar Birliği, serbest kıyafet uygulaması konusunda birçok üye okulda velilere sorduklarını ve “formaya devam” kararı aldıklarını açıklamıştı.

Bunun üzerine MEB'den karşı atak gelmiş ve bakanlık il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği bir yazıyla, özel okullara, öğrenci kıyafetini belirlemek için velilerden imzalı belge alma şartı getirmişti.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

2 Yorum
 • 1

  18 Nisan 2014, Cuma

  bence kalkmamalı bizim durumumuz iyi olduğu halde ve fen lisesine puanım yetiyorken ailem beni uzağa göndermedi ve şimdi hakkım olmayan bir yerde okuyorum o okulun formasını giymek istemiyorum burda benim hakkımda yeniliyor bende fen lisesi forması giymeyi hak ediyordum formaların böyle bir ayrımcılığı da var
 • öğrenci

  18 Nisan 2014, Cuma

  biz siyah önlüklerle okuduk ne kaybettik .serbest kıyafet öğrencinin okul eğitim akustiğini kesinlikle bozacaktır bi bakın birçok fakir ülkelerin öğrencilerine üstteyo başta yok ayak desen şkarışık kıyafetlerdeler yani yokluktan serbest öğrnciler bir bakın bence bu konuyu abattılar tamirci tulumla çalışı takım elbise istesede giyemez o zaman öğrencide öğrenci elbisesi neise o olmalı siyah,gri,beyaz önlük hiçbir zararı yok.

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 53504e8cddb8b
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 53504e8cddb8b
  [anonym_comment_status] => 1
)