eposta yazdır zoom+ zoom-

Kıyafet serbestisine Nabi Avcı ayarı

Kıyafet serbestisine Nabi  Avcı ayarı

Milli Eğitim Bakanlığı, eski bakan Ömer Dinçer döneminde başlatılan ve tartışmalara sebep olan kıyafet serbestliği konusunda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-02-2013 10:41 - Güncelleme: 07-01-2016 16:21

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın, serbest kıyafetle ilgili şikayetleri veli, eğitim sendikası, okul forması imal eden firmalar, özel okullar ve bütün kesimlerden tek tek dinledikten sonra yönetmeliğin tekrar incelenmesi için talimat verdiği bildirildi.

Bakanlık yetkilileri, Avcı'nın, eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer döneminde yayınlanan yönetmeliği tamamen değiştirmese de sadece ek bir madde ile özel okullara sağlanan velilerin yüzde 60'nın onayı ayrıcalığının, devlet okullarında da geçerli olması için bir değişiklik yapabileceğini bildirdi. Türkiye Özel Okullar Birliği, serbest kıyafet uygulaması konusunda birçok üye okulda velilere sorduklarını ve “formaya devam” kararı aldıklarını açıklamıştı.

Bunun üzerine MEB'den karşı atak gelmiş ve bakanlık il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği bir yazıyla, özel okullara, öğrenci kıyafetini belirlemek için velilerden imzalı belge alma şartı getirmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kıyafet serbestisine Nabi Avcı ayarı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • 1 15 Şubat 2013 15:33 bence kalkmamalı bizim durumumuz iyi olduğu halde ve fen lisesine puanım yetiyorken ailem beni uzağa göndermedi ve şimdi hakkım olmayan bir yerde okuyorum o okulun formasını giymek istemiyorum burda benim hakkımda yeniliyor bende fen lisesi forması giymeyi hak ediyordum formaların böyle bir ayrımcılığı da var

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro