eposta yazdır zoom+ zoom-

KİT'lere kadro müjdesi geldi

KİT'lere kadro müjdesi geldi

KİT'lerde son durum ne yeni düzenleme yapılacak mı sorusu yanıt buldu. 50 bin KİT çalışanı da kadroya geçecek.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-01-2018 11:44 - Güncelleme: 27-01-2018 11:44

Taşeron kadrosu ile ilgili süreç devam ederken KİT'lerde çalışan 50 bin kadar taşeron işçi için de yeni bir çalışma başlatıldı.

Hazine Müsteşarlığı'nın öncülüğünde devam eden çalışmada tüm KİT'lerin temsilcileri toplantıya katıldı. Çalışma Bakanlığı uzmanlarının da yer aldığı toplantı sonunda bir taslak metni hazırlandı. Taslak metninin Başbakan Binali Yıldırım'a sunulması bekleniyor. Taşeron işçilerin kademe kademe kadroya alınacakları belirtiliyor. Öncelikle vasıflı elemanlar düzenlemeden yararlanacak. Ancak son karar Başbakan Binali Yıldırım ile yapılan toplantı sonrası açıklanacak. Taşeron düzenlemesi yapıldığında KİT'lerde görevli personel dışarda kalmıştı. Daha sonra bu personelin de kadroya alınması konusu gündeme gelmiş hem Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu hem de Başbakan Binali Yıldırım bu konuda olumlu açıklamalar yapmıştı..

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN KİT'lere kadro müjdesi geldi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro