KİT çalışanlarının kadro durumlarıyla ilgili flaş gelişme

Kamu İktisadi teşebbüsü (KİT) çalışanları başta olmak üzere belirli kriterlere takılarak kadro alamayan taşeron işçiler için çalışma başlatıldı. Yaklaşık 85 bin kişinin kadroya geçişini öngören çalışmanın 1-2 gün içinde tamamlanması bekleniyor.

KİT çalışanlarının kadro durumlarıyla ilgili flaş gelişme

KİT'lerde çalışanlar başta olmak üzere kriterlere takılarak kadro alamayan taşeronlar için de çalışma başlatıldı. Hükümet sözünü tuttu, kamuya geçişleri tamamlanan 1 milyon taşeron işçisinin hem geliri arttı hem de özlük hakları iyileşti. Takvim'in haberine göre KİT'lerde çalışanlar başta olmak üzere kriterlere takılarak kadro alamayan taşeronlar için de çalışma başlatıldı.

KİT çalışanlarının kadro durumlarıyla ilgili flaş gelişme

Yaklaşık 85 bin kişinin kadroya geçişini öngören çalışmanın 1-2 gün içinde tamamlanması bekleniyor. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Maliye bu konuda çalışıyor. Hazine'nin görüşü bekleniyor. 1-2 güne kadar iyi, olumlu haber gelir" dedi. Öte yandan diğer kurumlar da personel alımı yapmayı sürdürüyor. Bu kurumlardan bir Adalet Bakanlığı. Adalet Bakanlığı. 14 bin 304 Memur ve Personel alımı yapacak.

KİT çalışanlarının kadro durumlarıyla ilgili flaş gelişme

Adalet Bakanlığı memur ve personel alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı farklı pozisyonlarda toplamda 14 bin 304 kişilik kadro ile bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için ilan yayımladı ve başvurular başladı. İşte detaylar.

KİT çalışanlarının kadro durumlarıyla ilgili flaş gelişme

Geçtiğimiz Ay Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 14 bin 304 kişilik kadro ile memur ve personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre memur alımı ilanına göre başvuru yapacak adaylar mutlaka başvuru şartlarını taşıyor olmaları gereklidir. Haberimizin devamında alım pozisyonlarına ve diğer detaylara ulaşarak daha detaylı bilgi alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro