eposta yazdır zoom+ zoom-

Kısa dönem askerlik kısalacak mı?

Kısa dönem askerlik kısalacak mı?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 'Kısa dönem askerlere yönelik bir çalışma bulunmuyor' açıklamalarında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-10-2013 10:21 - Güncelleme: 05-01-2016 08:57

Yozgat'ın Saraykent İlçesi'nde temas ve incelemelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Askerliğin kısaltılması konusunda kısa dönem askerlerle ilgili bir çalışmanın bulunmadığına işaret eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 'Kısa dönemlerle ilgili bir çalışma söz konusu değil. Şu anda Sayın Başbakanımız açıkladı. Uzun dönem askerlik yapan askerlerimizin, askerlik süresinin 15 aydan 12 aya indirilme kararı alındı. Bu karar için kanun değişikliğine gerek yok. Bakanlar Kurulu kararıyla 15 ayı 12 aya çekebiliyoruz' dedi.

TARİHİ BELLİ OLACAK

Bozdağ, 'Şu anda Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı gerekli hazarlıkları yapıyorlar. Umarım ki bu hazırlıklar önümüzdeki Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelir ve orada değerlendirildikten sonra bir karar çıkar. Ondan sonra bu karar çerçevesinde 12 ay uygulaması başlayacaktır. Artık 12 aya indiği kesin çünkü bunun kararı alınarak açıklama yapıldı. Ama bununun hangi tarihten itibaren uygulanacağı konusu karara bağlanacaktır. O da Bakanlar Kurulu'ndan sonra kamuoyuna açıklanacaktır. Pazartesi günü Bakanlar Kurulu var ancak pazartesi bu konu gündeme gelir mi bilemiyorum. Gelirse orada değerlendirilecektir. Sonucuna göre de hükümet sözcümüz açıklama yapar' diye konuştu.

BM UMARIZ Kİ ELEŞTİRİLERİ GÖRÜR

Suudi Arabistan'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi geçici üyeliğini reddetmesinin kendi tercihi olduğunu dile getiren Bozdağ, 'BM Güvenlik Konseyi'nin uygulamasına ilişkin ciddi eleştiriler var. Umarız ki BM eleştiri ve şikayetleri dikkate alarak zaman içerisinde bir değişime bir farklılaşmaya bir reforma girer' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kısa dönem askerlik kısalacak mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro