eposta yazdır zoom+ zoom-

İşte Binali Yıldırım'ın yerine konuşulan dört isim

İşte Binali Yıldırım'ın yerine konuşulan dört isim

Siyasi partiler tek tek adaylarını açıklamaya başladı. İstanbul'da henüz kimse adayını açıklamazken AK Parti'de Binali Yıldırım ismi sürekli konuşuluyor. Yıldırım yerine TBMM Başkanlığı görevi için kulislerde dört isim geçiyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-11-2018 09:44 - Güncelleme: 16-11-2018 09:44

Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday gösterilebileceği iddiası, kulislerde hareketliliğe neden oldu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Binali Yıldırım'ın belediye başkanı seçilmesi durumunda, TBMM Başkanlığı görevi için kulislerde dört isim konuşuluyor: Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, Grup Başkanı Naci Bostancı ve Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı.

NET İFADELER KULLANMAYI DOĞRU BULMAM: Daha önce "Belediye başkanlığını istemiyorum" dediği ileri sürülen Binali Yıldırım, konuya ilişkin Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'ye yaptığı açıklamada "Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Biz makamları mutlu olmak için değil, millete hizmet etmek için bir vasıta olarak görürüz" ifadesini kullanmıştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İşte Binali Yıldırım'ın yerine konuşulan dört isim haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro