eposta yazdır zoom+ zoom-

İstanbul'da bazı öğretim üyelerine gözaltı

İstanbul'da bazı öğretim üyelerine gözaltı

Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Betül Tanbay ile İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Prof. Turgut Tarhanlı'nın da aralarında olduğu bazı öğretim üyeleri gözaltına alındı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-11-2018 09:14 - Güncelleme: 16-11-2018 09:14

İstanbul polisi, sabah saatlerinde çeşitli üniversitelerde görev yapan akademisyenlere yönelik bir operasyon yaptı, çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polisin sabah saatlerinde yaptığı operasyon kapsamında aralarında Prof. Betül Tanbay ve Prof. Turgut Tarhanlı'nın da aralarında bulunduğu öğretim üyelerinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

İŞTE GÖZALTINA ALINAN İSİMLER
Gözaltına alınanlar arasında Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Turgut Tarhanlı, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Betül Tanbay ile gazeteci Çiğdem Mater de var. 

ANADOLU KÜLTÜR DERNEĞİ'NİN ÜYELERİYMİŞ
Gözaltına alınanların, 1 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan iş adamı Osman Kavala'nın yöneticisi olduğu Anadolu Kültür Derneği'nin üyeleri olduğu belirtildi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İstanbul'da bazı öğretim üyelerine gözaltı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro