eposta yazdır zoom+ zoom-

İntibak zammı alamayan emekliler dikkat!

İntibak zammı alamayan emekliler dikkat!

Yaklaşık 2 milyon emeklinin beklediği intibak zamları hesaplara yatmadı başladı. Fakat bazı emeklilerin intibak farkı almadığı ortaya çıktı.Peki bu emekliler intibak farklarını almak için ne yapacaklar?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-01-2013 10:06 - Güncelleme: 07-01-2016 09:31

 Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) internetten duyurduğu maaşlar ve intibak zamları sisteminde, bazı emekliler için fark olmadığı ortaya çıktı. İnternetten maaşını öğrenmek isteyen binlerce emekli 'intibak farkınız bulunmamaktadır' yazısı ile karşılaştı.

İŞTE ZAMLI İNTİBAK MAAŞLARININ TAM LİSTESİ

İNTİBAK FARKINI ALAMAYANLAR İTİRAZ EDEBİLİRLER

Kanunda açıklanan tüm şartları taşımasına rağmen, intibak zammı alamadığı bildirilen emekliler için itiraz hakkı bulunuyor.

SGK'YA YAZILI BAŞVURUN

İntibak zamınız arasında fark varsa, ya da 2000 yılından önce emekli olmuş işçi emeklisi olmanıza rağmen hiç intibak zammınız çıkmadıysa, siz de hesaplamanızın yeniden yapılmasını isteyebilirsiniz. Bunun için en yakın SGK'ya giderek dilekçe ile başvurun ve yeniden hesaplama talebinizi yetkililere yazılı iletin. SGK görevlileri dilekçenizi almak ve işleme koymak mecburiyetinde. Bunun sonunda da size yazılı olarak cevap vermeleri gerekiyor.

İNTİBAK ZAMLARI HESAPLARA YATIYOR

İntibak zamları hesaplanan 2 milyona yakın işçi emeklisi, bu artışlarını 10 gün sonra alacakları maaşlarında görecekler. Maaşlarda, enflasyon zammı da bulunuyor. Böylece 2000 yılından önce emekli olmuş işçi emeklileri, çifte zam alacak. Bunun dışındaki Bağ-Kur, memur ve Emekli Sandığı emeklileri ise yine zamlı maaş alacak. SSK ve Bağ-Kur'lular enflasyon zammı, memur ve Emekli Sandığı emeklileri ise zam ve enflasyon farkı alacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İntibak zammı alamayan emekliler dikkat! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • derya 09 Mayıs 2013 19:00 dul ve yetim maaşı alıp intibaktan faydalanan varmı acaba

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro