yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Öğrenci » İmam Hatipli öğrenciler eylem yaptı

İmam Hatipli öğrenciler eylem yaptı

İmam Hatipli öğrenciler eylem yaptı
Şanlıurfa’da, Süleymaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, yağmur ardından çamur içinde kalan okul yolu nedeniyle önce belediye önünde eylem yaptı, ardından da çamurlu okul yolunda tef çalıp, ilahi söyleyerek, yetkilileri protesto etti.
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 23-11-2012 16:26:00 | Güncelleme: 27-11-2015 18:32:41

Kentin Süleymaniye mahallesinde bulunan ve bu yıl eğitim-öğretime açılan Süleymaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okul yolununu asfaltlanmadığı için yağmur sonrası çamur deryasına dönmesi nedeniyle tepki eylemi yaptı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bin 200 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü okulun öğrencileri, tepkilerini dile getirmek için sabah saatlerinde Şanlıurfa Belediyesi önünde toplandı. Yağmur altında ıslanan yaklaşık 100 öğrenciyi belediye yetkilileri, bir salona aldı. Burada temsilci seçilen 4 öğrenci, yetkililerle görüşerek, yollarının yapılmasını istedi. Yetkililer, okul yol çalışmasının en kısa sürede yapılacağı sözünü verdi.

ÇAMURLU YOLDA TEF ÇALIP İLAHİ SÖYLEDİLER

Müteahhit firma tarafından elektrik, su, kanalizasyon ve bahçe düzenlemesi yapılmadan teslim alındığı öne sürülen Süleymaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, yaşadıkları çilenin bir an önce bitmesi için okul çıkışında çamurlu yolda eylem yaptı. Her gün okula gidip gelirken ayakkabıları ve pantolonlarının çamur içerisinde kaldığını belirten öğrenciler, yol sorunlarının çözülmesi için okulda kullanmış oldukları tefi çalarak, ilahiler söylediler. Öğrenciler, belediyenin yolu bir an önce yapmasını istedi.