İlkokul mezunu savcı kamu kurumlarını dolandırdı!

Hakim savcı cübbeli fotoğrafları ile 4 ilde vatandaş ve kamu kurumlarını dolandıran, 19 ayrı suçtan arama kaydı bulunan ve cezaevinden firar ettiği belirlenen, 'Binbir Surat' lakaplı Seher Güner, polis tarafından yakalandı.

İlkokul mezunu savcı kamu kurumlarını dolandırdı!

ANKARA’da Polis ekipleri Ankara, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Kocaeli’de çok sayıda kişi ve bazı kamu kurumlarından, kendisini savcı olarak tanıtan bir kadın tarafından dolandırıldıkları şikayeti üzerine çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında bu kişinin, 'evrakta sahtecilik', 'dolandırıcılık', 'sahte kimlik düzenleme' gibi 19 ayrı suçtan araması olan 50 yaşındaki Seher Güner olduğu tespit edildi. Cezaevinden firar ettiği belirlenen 'Binbir surat' lakaplı Seher Güner'in ilkokul mezunu olduğu ortaya çıktı.

İlkokul mezunu savcı kamu kurumlarını dolandırdı!

Sosyal medya hesaplarında savcı-hakkim cübbesiyle çektirdiği fotoğrafları kullanan Güner’in, çok sayıda kişiyi ve kamu kuruluşunu da dolandırdığı öğrenildi. Güner’in dolandırdığı kişilerden parayı, farklı bankalardan açtırdığı hesaplara yatırmalarını istediği, paraları da kısa sürede çekerek hesaplarını boşalttığı belirlendi.

İlkokul mezunu savcı kamu kurumlarını dolandırdı!

Evlilik sitelerinde sahte ad-soyad ve takma isimlerle hesaplar açan Güner’in, burada da cübbeli fotoğraflarını koyup, savcı olarak kendisini tanıtarak evlenmek isteyen kişilerle bağlantıya geçtiği öğrenildi. Söz konusu kişilerden evlilik vaadiyle para aldığı belirlenen Güner’in ardından kayıplara karıştığı kaydedildi. Güner’in daha önce de resmi olarak 3 evlilik yapıp, boşandığı da ortaya çıktı.

İlkokul mezunu savcı kamu kurumlarını dolandırdı!

Çalışmalar kapsamında polis ekipleri, 2 aylık takibin ardından Seher Güner'in Mamak’ta kaldığı adresi belirledi. Takipten kaçmak için kendi adına telefon kullanmayan ve sürekli adres değiştiren Güner, polis tarafından yakalandı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Güner, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro