yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Haberler » Hangi ilde saat kaçta oy kullanılacak? Nerede oy kullanacaksınız TC ile öğren!

Hangi ilde saat kaçta oy kullanılacak? Nerede oy kullanacaksınız TC ile öğren!

Hangi ilde saat kaçta oy kullanılacak? Nerede oy kullanacaksınız TC ile öğren!
Yerel Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK), 30 Mart 2014 pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi oy kullanma saatlerini açıkladı. Hangi ilde saat kaçta oy kullanılacak?
editor@internethaber.com Haberleri
Eklenme Tarihi: 26-12-2013 22:48:00 | Güncelleme: 25-11-2015 04:53:36

298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un ilgili maddesinde belirtilen hükümler çerçevesinde, oy verme süresi incelenerek, güneşin doğuşuna ve batışına ilişkin değerlendirmelere göre, mahalli idareler seçimlerinde oy verme günü olan 30 Mart 2014 pazar günü itibariyle oy verme süresinin korunmak kaydıyla bütün yurtta illere göre güneşin doğuş ve batış saatlerindeki farklılıklar dikkate alındı. Bazı illerde ise oy verme süresinin başlangıç ve bitiş saatleri, Kanun'un ilgili maddesinde belirtilen saatlerden ayrı ve farklı olarak saptanması gerekli görüldü.

PEKİ NEREDE OY KULLANACAĞINIZI BİLİYOR MUSUNUZ? TIKLAYIN

HANGİ İLDE SAAT KAÇTA?

Alınan karar doğrultusunda, mahalli idareler seçiminde Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te 07.00-16.00 saatlerinde oy verilecek.

Bunların dışındaki şehirlerde ise oy kullanma saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi.