eposta yazdır zoom+ zoom-

Halk sebze nerede satılacak hangi illerde satış yapılacak?

Halk sebze nerede satılacak hangi illerde satış yapılacak?

Hükümetin sebze ve meyvelerdeki fiyat artışı için getirdiği halk sebze haftaya belediyelerin belirlediği satış noktalarında başlayacak. Ancak şimdilik her şehirde değil sadece İstanbul ve Ankara'da halk sebze satılacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-02-2019 10:20 - Güncelleme: 07-02-2019 10:20

Sebze ve meyvelerin artan fiyatları için harekete geçen hükümet halk ekmek gibi halk sebze kuracağını duyurmuştu. Konu ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması ile gündeme gelirken dün de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, önümüzdeki hafta tarladan sofraya belediyeler aracı ile uzan bir sistemden bahsetti.

Merakla beklenen halk sebzenin detayları ortaya çıkıyor. Buna göre hem sere yatırımcılarına Ziraat Bankası üzeriden destek verilecek hem de büyük şehirlerde satış noktaları tespit edilecek.

ARACILAR KALKACAK
Belediyeler, önümüzdeki haftadan itibaren belirledikleri yerlerde satışa başlayacak. Belediyeler üretici hallerinden satın aldıkları meyve ve sebzeleri düşük kârla satacak. Böylece komisyoncular ve aracıların devre dışı kalması amaçlanıyor.

İLK OLARAK ANKARA VE İSTANBUL
Sistem ilk olarak büyükşehirlerde hayata geçirilecek. Ankara ve İstanbul ilk sırada yer alıyor. Satış yerlerinde ise en öncelik fiyatları yükselen sebze ve meyveler olacak.


Öte yandan seracılara da yatırımları için düşük faizli kredi desteği verilecek.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Halk sebze nerede satılacak hangi illerde satış yapılacak? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro