eposta yazdır zoom+ zoom-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 memur alacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 memur alacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı; Koruma ve Güvelik Görevlisi, Veznedar, Anbar Memuru, Mütercim, Kimyager, Diyetisyen, Teknisyen, Tekniker ve Mühendis pozisyonları için kamu personeli alınacağını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-03-2018 09:52 - Güncelleme: 20-03-2018 09:52

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi web adresi üzerinden geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Gümrük ve Ticaret Bakanlığının kendi bünyesinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu 40 adet kamu personeli alımı yapacağı duyuruldu.

GENEL ŞARTLAR: Buna göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alım ilanına başvuru yapacak olan adayların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu bağlamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından "657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlarına sahip olmak, Lisans mezunları için ise 2016 yılında düzenlenen KPSS'den P3 puan türünden önlisans mezunları için belirtilen KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için ise KPSSP94 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan ilanda memur alımlarının Ankara, Bursa, Van, İstanbul, Mersin, Kocaeli, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Şırnak, Ağrı, Diyarbakır illeri için gerçekleştirileceği belirtildi ve alınacak personellerin Koruma ve Güvelik Görevlisi, Veznedar, Anbar Memuru, Mütercim, Kimyager, Diyetisyen, Teknisyen, Tekniker ve Mühendis pozisyonları için alınacağı ifade edildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 memur alım ilanına başvuruların ne zaman başlayacağı sorgulanıyor. Söz konusu ilana başvurular 26 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve 6 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek. İlan hakkında tüm detayları aşağıdaki başvuru kılavuzu linki üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN...

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 memur alacak! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro