eposta yazdır zoom+ zoom-

Felç eden öpüşmeye verilen ceza belli oldu

Felç eden öpüşmeye verilen ceza belli oldu

HATAY'da bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, öpüştü diye azarladığı gencin balkondan atlayıp felç kalmasına yol açan öğretmen ve okul müdürlerine verilen ceza belli oldu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 17-03-2016 12:03 - Güncelleme: 17-03-2016 12:03

9 Aralık'ta yaşanan ve bir öğrencinin felç kalmasına neden olan olayın soruşturma devam ediyor. Öğrencileri öpüştü diye azarlayan öğretmen ve okul müdürleri hakkındaki disiplin cezası açıklandı. 

Hatay Kırıkhan'daki Zübeyde Hanım Mesleki ve TeknikAnadolu Lisesi'nde okuyan D.H. adlı kız öğrenci geçen 9 Aralık'ta müdür odasına çağrılmıştı. Odada Müdür A.E.'nin yanı sıra bir müdür yardımcısı ve öğretmen N.A. da vardı. Müdür A.E., genç kıza "H.İ. seni öptü mü?" diye sormuştu. D.H. "Öpmedi" demişti.

Daha sonra odaya H.İ. çağrılmıştı. H.İ. gelince M.P. "Yediğiniz haltları anlatın, bakalım. Kızla öpüşmüşsünüz" dedi. Konuşmasına izin verilmediğini, kendisine"Öl de senden kurtulalım" ve "Senin bacına yapsalar ne düşünürdün?" denildiği iddia eden H.İ., müdür odasından çıkarak koridordan açılan balkondan kendisini aşağıya bırakmıştı. İki kat yükseklikten atlayan H.İ.'nin belden aşağısı felç kalmıştı.

MÜDÜR SAVUNMA YAPTI

Radikal'in ulaştığı Müdür A.E. ise iki öğrencinin öpüştükleri için değil, öpüştüklerini haber veren arkadaşlarını tehdit ettikleri için odaya çağırdığını ifade ederek, "Ben sadece 'Arkadaşlarını niye tehdit ediyorsun' dedim. Niye atladığını hala anlamış değilim" demişti. Ancak öğretmen N.A., ifadesinde, "H.'ye ben 'Kız kardeşin var mı senin, senin yaptığını biri sana yapsa kabul eder misin" dediğini kabul etmişti.

İTİRAZ ÜZERİNE İKİNCİ SORUŞTURMA AÇILDI

Bu arada, başlatılan ilk disiplin soruşturması sonucu Müdür A.E. ve disiplin kurulu başkanı olan öğretmen N.A. hakkında ceza gerek olmadığı ifade edilmişti. Ancak itiraz üzerine ikinci soruşturma açıldı. Atanan müfettişler, A.E. ve N.A.'ya disiplin bakımından yer değiştirme, idari bakımdan bir günlük maaş kesim cezası verilmesini önerdi. Valiliğin bu cezayı onadığı belirtiliyor. Bu arada A.E. hakkında "intihara teşvik ve hakaret" konulu soruşturma ise devam ediyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Felç eden öpüşmeye verilen ceza belli oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2020 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro