Ev yapımı mucizeler kanseri bile önlüyor

Ev yapımı doğal mucizelerle hem kış hastalıklarından korunabilir hem de kanser gibi ciddi hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ev yapımı mucizeler kanseri bile önlüyor

Bağışıklık sisteminin büyük bölümünü bağırsak florasının oluşturduğunu belirten Dr. Sinan Akkurt, hastalıklardan korunmada probiyotiklerin çok önemli rol aldığını söyledi, "Biz bağırsaklardaki yararlı bakterileri korursak, onlar da bizi hastalıklardan korur” dedi.

Ev yapımı mucizeler kanseri bile önlüyor

Kışa daha güçlü bir bağışıklık sistemi ile giriş yapmak ve sağlığını korumak isteyenler beslenmede doğal probiyotik kaynaklarına daha fazla yer ayırmalı.

Ev yapımı mucizeler kanseri bile önlüyor

Probiyotiklerin sağlık için yararlarına değinen Dr. Sinan Akkurt, en iyi probiyotik kaynaklarının ise ev yapımı doğal fermente yiyecekler olduğunu söyledi. Akkurt, “Probiyotikler, kronik rahatsızlıklardan, otoimmün hastalıklardan, enfeksiyonlardan korur. Günlük beslenmemize doğal probiyotikleri ekleyerek bağışıklığımızı güçlendirebilir, sindirim sistemimizin daha iyi çalışmasını sağlayabilir, hastalıklara karşı savaşabiliriz" dedi.

Ev yapımı mucizeler kanseri bile önlüyor

Geleneksel Türk mutfağında fermantasyon yönteminin bu anlamda önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Dr. Akkurt, “Yapmamız gereken; fast food ve paketli gıdaların yerine ev yapımı geleneksel yiyecekleri koymak. Yani yoğurdumuzu evde mayalamak, sirke yapmak, turşu kurmak… Bu aslında o kadar da zor değil" diye konuştu.

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2020 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro