eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan ve Devlet Bahçeli görüşmesinde ittifak olunacak mı?

Erdoğan ve Devlet Bahçeli görüşmesinde ittifak olunacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 16.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. 55 dakika süren görüşmede Erdoğan ve Bahçeli yerel seçimde işbirliğini masaya yatırdı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-11-2018 09:27 - Güncelleme: 22-11-2018 09:27

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti.  Beştepe'deki görüşme dün saat 16.00'da başladı. Yaklaşık 55 dakika süren görüşmede 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde ittifak konusu masaya yatırıldı. Erdoğan ile Bahçeli, son görüşmelerini 16 Ekim'de gerçekleştirmişti.

Görüşme sonrası kameraların karşısına geçen AK Parti Sözcüsü Çelik, “Gayet memnuniyet verici bir görüşme oldu. Yerel seçimlerdeki iş birliği için son derece olumlu bir noktada olduğumuzu ifade edebilirim. Cumhur İttifakı’na dönük olarak herkesin sahiplendiği güçlü irade bir kez daha teyit edilerek tazelenmiştir” ifadelerini kullandı.

"GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI BİR ARAYA GELECEK"
Bundan sonraki süreçte takvimin nasıl ilerleyeceğine değinen Çelik, “Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız bir araya gelecekler. Bu görüşme gerçekleştikten sonra tekrar kendi vardıkları sonuçları Genel Başkanlarımıza rapor halinde sunacaklar. Bu raporun ardından liderler tekrar bir araya gelecek. Böylece yerel seçimlere dönük ittifaka ilişkin çerçeve ortaya çıkacak. Fakat şimdi çok olumlu bir aşamada olduğumuzu ve bundan sonrasında da daha olumlu bir noktaya geleceğimizi ifade edebilirim” şeklinde konuştu.

"CUMARTESİ GÜNÜ 40 İLİN ADAYLARINI İLAN EDECEĞİZ"
Çelik konuşmasının devamında, “AK Parti’nin Cumartesi günü, Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir tanıtım toplantısı olacak. Burada Ankara, İstanbul ve İzmir dahil olmak üzere yaklaşık 40 ildeki adaylarımızı ilan edeceğiz” açıklamasında bulundu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Meclis'te gazetecilerin sorusu üzerine, "Her iki tarafın açıklamalarını duyuyorsunuz, Cumhur İttifakı'nda sorun yok. Seçim ittifakını her iki lider masaya yatırma fırsatı bulacağız. Her iki taraf için de iyi olabilecek sonuca varırız. Tabanlarında da beklentisi diye düşünüyorum" demişti.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?
Bahçeli, gündem konusunun, "yerelde ittifak" olup olmadığının sorulması üzerine, "Gündemi, davet sahibi belirler. Davet edilen yere biz gündemle gidersek o başka bir şey olur. MHP'ye yakışmaz" değerlendirmesini yapmıştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan ve Devlet Bahçeli görüşmesinde ittifak olunacak mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 26 Kasım 2018 15:24 BAHÇELİ MHP BİNASINI TAHLİYE ETMESİ GEREK AK PARTİ BİNASINA YERLEŞ ZATEN BİR AVUÇ MHPli KALDI EN AZINDAN ELEK.SU TEL. KİRA ARAÇ .BENZİN MASRAFI OLMAZ VİZYON YOK BİRİNCİ PARTİ OLACAK DİYE BİR ÇABADA YOK BOŞ İŞLER İLE UĞRAŞMA EN AZINDAN AKP YANINDA BİR EK İŞ YAPARSIN...

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro