yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Emekli » Enflasyon farkı emeklinin cebine böyle girecek!

Enflasyon farkı emeklinin cebine böyle girecek!

Enflasyon farkı emeklinin cebine böyle girecek!
Geçtiğimiz günlerde enflasyon farkının memur ve memur emeklilerine nasıl yansıyacağını detaylı olarak anlatmıştık. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de enflasyon piyangosu çıktı.
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 04-01-2013 13:06:00 | Güncelleme: 27-11-2015 07:06:57

Enflasyon rakamları açıklandı, başta emekliler olmak üzere çalışanlar sevindi. Yıllık ve 6 aylık enflasyonun açıklanması ile devlet memurları, sözleşmeliler ve emeklilerinin alacakları enflasyon farkı ile SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin alacakları zam belli oldu.

İNTİBAK HAKKINDA MERAK EDİLEN HER ŞEY BURADA

İNTİBAKLA MAAŞINIZA NE KADAR ZAM GELECEK?

Türkiye İstatistik Kurumu, Temmuz- Aralık dönemi enflasyonunu yüzde 4.14 olarak açıkladı.

EMEKLİYE ÇİFTE ZAM GELİYOR!

Bu ay SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına Temmuz-Aralık 2012 dönemi enflasyonu oranında zam yapılacak. Yani SSK ve Bağ- Kur emeklileri, bu ayki maaşlarını yüzde 4.14 oranında zamlı alacak. Bu arada 2000 yılından önce emekli olan işçi emeklileri, bu artışa ek olarak intibak zamlarını da bu ayki maaşlarıyla birlikte alacak. Böylece yaklaşık 2 milyon emekli, Ocak maaşlarıyla birlikte çifte zam almış olacak. İntibak zamları ise 10 liradan başlayıp, 350 liraya kadar çıkacak.

FARK MEMURA DA YANSIYACAK

Memurlar, sözleşmeliler ve memur emeklilerine ise 2012 yılı Temmuz-Aralık dönemi için yüzde 0.12 oranında enflasyon farkı verilecek. Memur ve emeklilileri, bu ay maaşlarına yansıyacak yüzde 3'lük zamlarıyla birlikte, bu enflasyon farkını da alacak. Maaşları yüzde 3.12 artacak. Memur ve memur emeklilerinin zam oranları, 6 aylık enflasyonun yüzde 4'ün üzerinde çıkmasıyla belirlendi.