yandex izleme resmi
2
Anasayfa » Emekli » Emekliye gösterge zammı son dakika- emeklilere gösterge zammı var mı 07/04/2014

Emekliye gösterge zammı son dakika- emeklilere gösterge zammı var mı 07/04/2014

Emekliye gösterge zammı son dakika- emeklilere gösterge zammı var mı 07/04/2014
Emekliye gösterge zammı son dakika- emeklilere gösterge zammı var mı 07/04/2014. Emeklilere gösterge zammı ne zaman gelecek? Emekliye gösterge zammı geliyor mu? Emekli gösterge zammı son durum. Emeklilere gösterge zammı son dakika.
editor@internethaber.com Haberleri
Eklenme Tarihi: 07-04-2014 21:12:00 | Güncelleme: 01-12-2015 22:38:18

MEMURLAR- Emekliye gösterge zammı son dakika- emeklilere gösterge zammı var mı 07/04/2014. Emeklilere gösterge zammı ne zaman gelecek? Emekliye gösterge zammı geliyor mu? Emekli gösterge zammı son durum. Emeklilere gösterge zammı son dakika.

Memur ve emeklilerinin 18 yıldır beklediği ek gösterge yükseltmesi, maaşları artıracak. Yapılacak değişiklik 2.5 milyon memur ve 3 milyon memur emeklisinin aylıklarına zam olarak yansıyacak.

Aldıkları maaşları düşük kalan emekliler, yapılacak zamlara kilitlenmiş durumda. Bağ-Kur ve SSK emeklilerine Temmuz'da verilecek enflasyon farkından sonra emekli memurlar için de bir umut doğdu. Emekli olunca, memurluk yaptıkları dönemden daha düşük maaş alan memur emeklileri için toplu sözleşmede aile yardımları gündeme gelmiş ve bu konuda anlaşma sağlanmıştı. Bu gerçekleştiğinde memurlar emekli olduklarında da aile ve sosyal yardımları almaya devam edecek. Ayrıca ek gösterge yükseltilmesi de maaşlara zam olarak yansıyacak. Memurların emekli aylığı ve ikramiyesinin hesabında önemli rol oynayan ek gösterge, en son 1995 yılında artırılmıştı. Ek göstergelerin artmasına yönelik beklentiler o dönemden bu yana sürüyor. Geçen yılki düzenleme ile ek gösterge artışı yalnızca daire başkanlarını kapsamıştı.

ÖĞRETMEN, POLİS SIRADA

Ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler sınıfı ile göstergelerinin yükseltilmesini bekleyen öğretmen, polis memuru, şube müdürü, şefler yapılacak yeni düzenlemeye kilitlendi. Gösterge artışı 2.5 milyon memur, 3 milyon memur emeklisi ile hak sahibi dul-yetimler olmak üzere yaklaşık 6 milyon kişiye zam getirecek.

UNVANLARA GÖRE YÜKSELİŞ YAPILIYOR

Ek gösterge, çalışan memurdan ziyade emekli memurlar için daha önemli hale geldi. Emekli memurun ek göstergesinin aylığa etkisi memur, müdür, şef, şoför gibi 220 ek göstergede yüzde 40, müfettiş, uzman, daire başkanı gibi 3600 göstergede yüzde 50, 6400 ek göstergeli genel müdür ve eş değer unvanlarda ise yüzde 60'ı geçiyor. Unvan yükseldikçe ek gösterge de yükseliyor.

YORUM YAZIN Emekliye gösterge zammı son dakika- emeklilere gösterge zammı var mı 07/04/2014 Haberine yorum yapın
Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve Soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 2 YORUM
  • #
    fettah bayram samsun2014-08-02 23:48:07posta calışanı fettah bayram büyüklerimiz posta çalışanlarınıda lütfen dinlesin allah rızası için çok zor durumdayız emekli olduk ama zar zor geciniyoruz torba yasada bizi de düşünsünler çamur kar da bizler çalıştık emekli olunca 3 5 kuruş zamla allaha şükürler olsun diyoruz samsun
  • #
    fettah bayram samsun2014-08-02 23:48:08posta calışanı fettah bayram büyüklerimiz posta çalışanlarınıda lütfen dinlesin allah rızası için çok zor durumdayız emekli olduk ama zar zor geciniyoruz torba yasada bizi de düşünsünler çamur kar da bizler çalıştık emekli olunca 3 5 kuruş zamla allaha şükürler olsun diyoruz samsun