eposta yazdır zoom+ zoom-

Emekliye aile yardımı ağustos ayında

Emekliye aile yardımı ağustos ayında

Memurların aile yardımı bu ay zamlanırken, memur emeklilerinin gözü de bu ödeme için toplu sözleşme görüşmelerine çevrildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-07-2017 10:42 - Güncelleme: 19-07-2017 10:42

1 Ağustos'ta başlayacak toplu sözleşme görüşmelerinde, 2 yıllık zam oranlarının yanı sıra memur emeklilerinin aile yardımı talepleri de karara bağlanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2 çocuğu olan memur emeklisine 270 lira aile yardımı için, "Toplu sözleşme görüşmelerine başlamadık, talepleri bir görelim" dedi.

BU AY YÜKSELDİ

Halen memurlara aile yardımı ödeniyor. Ancak memur emekli olduğunda, bu yardım kesiliyor. Memur sendikaları, aile yardımının emekli maaşlarına da yansıtılmasını istiyor. Temmuz'da maaşlarla birlikte memurların aile yardımı da arttı. Çalışmayan eş için ödenen eş yardımı 219.18 liraya, çocuk yardımı tutarı ise 0-6 yaş için 51.35, 6 yaş üstü için 25.67 liraya çıktı. 1 Ağustos'ta başlayacak toplu sözleşme görüşmelerinde, memur emeklileri için aile yardımı ödenmesi talebi de karara bağlanacak. Aile yardımının memur emeklilerine de ödenmesi kabul görürse, eşi çalışmayan ve 2 çocuğu (6 yaş üstü) olan kişi 270,52 lira ek gelire kavuşacak.

"TALEPLERİ YAPMAK KOLAY, KARŞILAMAK ZOR"

Müezzinoğlu, toplu sözleşme görüşmelerinin 1 Ağustos'ta başlayacağını belirterek, şunları söyledi: "Masaya neler gelecek, sonra masada neler sonuçlanacak şu anda onu herhalde müneccim bile bilemez. Şu anda bu konuda gündemimizde herhangi bir çalışma yok. Çünkü daha talepler yok. Talepleri bir görelim. Her talebin ciddi bir matematiksel karşılığı var. Talepleri yapabilmek kolay, karşılayabilmek o kadar kolay değil. Biz azami düzeyde karşılama gayreti içinde olduk. Orada da azami düzeyde karşılama duyarlılığımız olur." dedi.

4 ZAM BELiRLENECEK

Memur emeklilerine aile yardımı verilmesi talebini toplu sözleşme masasına taşıyacak olan Memur-Sen, isteyeceği zam oranları için de çalışmalarını sürdürüyor. Toplu sözleşmede, memurlar ve memur emeklilerine önümüzdeki 2 yıllık dönem için 4 ayrı zam oranı tespit edilecek. Her 6 aylık dönem için talep edilecek zam oranının tabanının yüzde 5'ten başlayacağı belirtiliyor. Ayrıca enflasyon farkı da talepler arasında yer alacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Emekliye aile yardımı ağustos ayında haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 09 Ağustos 2017 09:58 NE BUBE EŞİ ÇALIŞMAYANA PARA BİZİM EŞİMİZ ESSEK GİBİ ÇALIŞITO MİLLET YATTIGI YERDEN PARA ALSIN ALTIN GÜNÜ CAFEDE KAHVALTI YAPSIN NE GÜZEL OKUYUPTA ÇALIŞANIN SUÇU NE YOK KARDEŞİM ÇALIŞMAYAN EŞE PARA

    CEVAP YAZ 1 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro