yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1295
  0,28 %

 •  

  EURO
  2,9395
  0,03 %

 •  

  ALTIN
  593,54
  0,07 %

Emeklilikte yaşa takılana 2 yeni formül!

Emeklilikte yaşa takılana 2 yeni formül!
Memurhaber.com - Emeklilik için yaşa takılanları mağdur etmemek için aranan formüllere yenileri eklendi. Bunlardan biri Almanya'da diğersi ise Finlandiya'da uygulanan 2 farklı formül...

Emeklilik hakkına kavuşup sadece yaşı bekleyenler ile ilgili çalışmalar sürerken, 2 formül üzerinde duruluyor.

EMEKLİLİK YASASI'NIN BİLİNMEYENLERİ  TIKLA..

Bunlardan birisi, Almanya'da uygulanan ve aylık yüzde 2 kesintiden oluşan çalışma. Buna mağdurların çoğu karşı çıkıyor. Çünkü özellikle uzun süre yaş bekleyecek olanlarda bu miktar yüzde 20'lere kadar çıkıyor.

 

 

Emekli ve emeklilik hakkında tüm merak ettiklerinizi ve tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz...

Finlandiya modeli ise kesilen yüzde 2'lik kısmın emeklilikten sonra yatırılacak primlerle tekrar eski haline dönüştürülmesi. Yetkililer, şu anda çalışmaların sürdüğünü belirtiyor.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

5 Yorum
 • Casper

  20 Nisan 2014, Pazar

  Günaydın, Fazla düşünmesinler,bence bizim emeklilik paramızı devlet istese çok rahat öder.Bunun içinde gerçi bilinen bir şey ama hatırlatmakta yarar var gibi.Devlet büyükleri demiyormu doğudaki PKK sorununu çözücez diye evet eee bu ülkenin parasal kaynaklarının %70 oraya gitmiyormuydu.Bu sorun çözülünce ki öyle diyorlar bu paralarla devlet bizlerin emeklilik parasını çok rahat öder o yüzden kaynak yok paramız yok formül yok demesinler,ayrıca finlandiya modeli de güzel fakat buna bile gerek yok bence %70 KAYNAK BOŞA GİTMESİN değilmi.Bundan sonrada hala paramız yok kaynağımız yok demesinler gülerler vallahide billahide :)
 • yaşa takılan

  20 Nisan 2014, Pazar

  sayın başbakanımız biliyoruz işiniz çok yükünüz ağır ama bu haksızlığa dur deyin 8 yıl 10 yıl yaşa takılan var
 • alı

  20 Nisan 2014, Pazar

  emekli olsan ne olacak bu seferde borcun cıkıyor ödeyemiyorsun sicil bozuk kredi alamıyon bankalarla anlaşmabeklıyon işimiz beklemek
 • Medet

  20 Nisan 2014, Pazar

  En makul gözüken Finlandiya modeli isteyene ödeme yaparak (toplu yada aylık primler halinde) yaş dolunca normal maaşını almalı. Yoksa emeklerimiz heba olacak. Hakkımız olanı almalıyız.
 • ziyaretçi

  20 Nisan 2014, Pazar

  İnşallah bekleyenleri mağdur etmeyecek bir formül bulunur.Kısa zamanda da uygulamaya geçer.İnşallah da yeni bir oyalama taktiği değildir.Çünkü bu haberlerin doğruluğundan emin olamıyoruz artık.

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 5353b80ecdbf7
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 5353b80ecdbf7
  [anonym_comment_status] => 1
)