eposta yazdır zoom+ zoom-

Emeklilikte yaşa takılana 2 yeni formül!

Emeklilikte yaşa takılana 2 yeni formül!

Emeklilik için yaşa takılanları mağdur etmemek için aranan formüllere yenileri eklendi. Bunlardan biri Almanya'da diğersi ise Finlandiya'da uygulanan 2 farklı formül...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-04-2013 09:36 - Güncelleme: 06-01-2016 06:47

Emeklilik hakkına kavuşup sadece yaşı bekleyenler ile ilgili çalışmalar sürerken, 2 formül üzerinde duruluyor.

EMEKLİLİK YASASI'NIN BİLİNMEYENLERİ  TIKLA..

Bunlardan birisi, Almanya'da uygulanan ve aylık yüzde 2 kesintiden oluşan çalışma. Buna mağdurların çoğu karşı çıkıyor. Çünkü özellikle uzun süre yaş bekleyecek olanlarda bu miktar yüzde 20'lere kadar çıkıyor.

 

 

Emekli ve emeklilik hakkında tüm merak ettiklerinizi ve tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz...

Finlandiya modeli ise kesilen yüzde 2'lik kısmın emeklilikten sonra yatırılacak primlerle tekrar eski haline dönüştürülmesi. Yetkililer, şu anda çalışmaların sürdüğünü belirtiyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Emeklilikte yaşa takılana 2 yeni formül! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Casper 04 Nisan 2013 09:13 Günaydın, Fazla düşünmesinler,bence bizim emeklilik paramızı devlet istese çok rahat öder.Bunun içinde gerçi bilinen bir şey ama hatırlatmakta yarar var gibi.Devlet büyükleri demiyormu doğudaki PKK sorununu çözücez diye evet eee bu ülkenin parasal kaynaklarının %70 oraya gitmiyormuydu.Bu sorun çözülünce ki öyle diyorlar bu paralarla devlet bizlerin emeklilik parasını çok rahat öder o yüzden kaynak yok paramız yok formül yok demesinler,ayrıca finlandiya modeli de güzel fakat buna bile gerek yok bence %70 KAYNAK BOŞA GİTMESİN değilmi.Bundan sonrada hala paramız yok kaynağımız yok demesinler gülerler vallahide billahide :)

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro