yandex izleme resmi
2
Anasayfa » Doğum İzni » Doğum izninde son durumu bakan açıkladı

Doğum izninde son durumu bakan açıkladı

Doğum izninde son durumu bakan açıkladı
Abant'ta düzenlenen ''Kamu Personel Sisteminin Sorunları, Çözüm Önerileri ve 2023 Vizyonu Çalıştayı''na katılan Faruk Çelik 6 ay doğum izni hakkında açıklamalar yaptı...
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 26-01-2013 13:08:00 | Güncelleme: 18-11-2015 08:34:34

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''10 yıl içinde kadın istihdamını yüzde 38'ler seviyesine çıkarma hedefimiz var'' dedi.

Devlet Personel Başkanlığı'nca Abant'ta düzenlenen ''Kamu Personel Sisteminin Sorunları, Çözüm Önerileri ve 2023 Vizyonu Çalıştayı''na katılan Çelik, oturum arasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kadın istihdamının önemli olduğunu söyledi.

Türkiye'de henüz kadın istihdamının ve kadınların iş gücüne katılımının istenilen düzeyde olmadığını vurgulayan Çelik, ''Kadınlarımızın iş gücüne katılımı yüzde 30,7 civarındadır. Bizim istihdam stratejimizde yani 2023 vizyonu çerçevesindeki stratejimizde yüzde 38 kadın istihdamını hedefliyoruz. 10 yıl içinde kadın istihdamını yüzde 38'ler seviyesine çıkarma hedefimiz var'' şeklinde konuştu.

DOĞUM İZNİNİN ARTTIRILMASI

''Kadınlarla ilgili atılacak adımların istihdama ve iş gücüne katılımını engellemeyecek şekilde olması gerekir'' diyen Çelik, şunları bildirdi:

''Bildiğiniz gibi doğum izinleri doğum öncesi ve sonrası ikişer aydı. Şimdi talep 3 ay doğum öncesi, 3 ay doğum sonrası şeklinde. Bununla ilgili bakanlıklarla değerlendirmelerde bulunuyoruz ama tekrar ediyorum, bu kadın istihdamına olumsuz yansımamalı. Eğer olumsuz yansıyacaksa kadınlarında bu izin süre artışını düşünmemesi gerekir ama eğer olumlu yansıması olacaksa, bizler de çalışmalarımızı sürüdürüyoruz.''

YORUM YAZIN Doğum izninde son durumu bakan açıkladı Haberine yorum yapın
Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve Soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 2 YORUM
  • #
    FİGEN2013-02-15 20:39:22doğum izninin arttırılması çok doğru bir karar.Ben geçen yıl doğum yaptım. Şu anda halen ücretsiz izindeyim.peki doğum izni süresinin arttırılması bizi etkileyecekmi.Bizimde bu kanundan yararlanmamız gerekiyor.Nasılki emeklilik yaşı yükseltildiğinde sadece işe yeni başlayan memurlar değilde eski çalışan memurlarda etkilendiyse doğum izni süresinin arttırılmasıda şu anda ücretsiz doğum izninde olanlarında yararlanması geekiyor.Bu konuda açıklamalarınızı bekliyoruz.
  • #
    ftsss2013-02-25 14:23:12sizin zaten normal izni zamanınız bitmiş.kanun çıksa bile bundan yararlanamazsınız.