eposta yazdır zoom+ zoom-

Çalışma hayatında yeni dönem sigara içmeyen yaşadı

Çalışma hayatında yeni dönem sigara içmeyen yaşadı

JAPONYA'da bir şirket, yapılan araştırmalar sonucunda sigara içmeyen çalışanlarına 6 gün fazladan ücretli izin verme kararı aldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-10-2017 16:25 - Güncelleme: 30-10-2017 16:25

İngiliz The Telegraph gazetesinin haberine göre, Tokyo'da çok katlı bir binanın 29. katında bulunan Piala adlı pazarlama şirketinde sigara kullanan çalışanlar, sigara içmenin serbest olduğu zemin kata inmek zorunda olduğundan bir sigara molası en az 15 dakika sürüyor.

Şirketin sözcülerinden Hirotaka Matsuşima, sigara içmeyen çalışanlarından birinin, geçen yıl dilek şikayet kutusuna, sigara molalarının soruna yol açtığına dair bir mesaj bıraktığını belirtti.

ŞİKAYET KUTUSUNA BIRAKILAN MESAJI DİKKATE ALDI

Piala'nın üst düzey yöneticisi Takao Asuka'nın mesajı gördüğünü ve sigara molalarının telafisi için içmeyen çalışanlarına 6 gün fazladan ücretli izin verme kararı aldığını söyleyen Matsuşima, eylül ayında bu kararı yürürlüğe soktuklarını ifade etti.

4 KİŞİ SİGARAYI BIRAKTI

Matsuşima, yeni uygulamadan şu ana kadar 30 kişinin yararlandığını, 4 kişinin de bu sayede sigarayı bıraktığını kaydetti.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, Japonların yüzde 21,7'si sigara kullanıyor. Ülkede bazı şirketler çalışanlarını pasif içiciliğin etkilerinden korumak için genel merkezlerinde ve bölge ofislerinde sigara içilmesini yasaklamıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çalışma hayatında yeni dönem sigara içmeyen yaşadı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro