eposta yazdır zoom+ zoom-

Çalışan anneler dikkat hükümet düğmeye basıyor

Çalışan anneler dikkat hükümet düğmeye basıyor

Çalışan kadınların en büyük sorunu olan çocuklarının bakımı ile ilgili yeni düzenlemeler hayata geçiriliyor. Kreş çeki, nakdi yardım gibi çeşitli uygulamalarla çocuğunu özel kreşlere göndermek isteyen anneler desteklenecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-07-2017 09:37 - Güncelleme: 21-07-2017 09:37

Hükümet, çalışmak için çocuğunu bırakmak zorunda kalan anneye destek oluyor.

Çalışan annenin yüzünü güldürmek için yeni bir kreş düzenlemesi hayata geçiriliyor. Yeni dönemde kreş desteği vergi istisnası olarak değerlendirilirken, kamu kurum ve kuruluşlarındaki kreşlere yatırımın önü açılıyor.

KREŞ, EMZİRME ODASI GİBİ HİZMETLER YAYGINLAŞTIRILACAK

Kadınların kamuda daha kolay kariyer sahibi olabilmesi için kreş, emzirme odası gibi hizmetler yaygınlaştırılacak. Kamu sektöründe kreşlere yatırım yapılması sağlanacak.

KREŞ ÇEKİ

Çocuğunu özel kreşe göndermek isteyen anneler için de hükümet düğmeye bastı. Takvim'in haberine göre kamu ve özel sektörün işbirliğinin sağlanmasıyla annelere çeşitli imkanlar sunulacak.

 
Kreş çeki, nakdi yardım gibi çeşitli uygulamalarla çocuğunu özel kreşlere göndermek isteyen anneler desteklenecek. Böylece annelerin iş devamlılığı sağlanırken, özel sektör de teşvik edilmiş olacak. Yapılacak yatırımlar, çocuk bakım hizmetlerinin yanı sıra, yaşlı, engelli ve hasta bakımını karşılayacak şekilde genişletilecek.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çalışan anneler dikkat hükümet düğmeye basıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro