eposta yazdır zoom+ zoom-

Bu kurum 2014'e kadar 1000 memur alacak!

Bu kurum 2014'e kadar 1000 memur alacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yıl sonuna kadar bu kuruma 1000 memur alınacağını belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-06-2013 09:29 - Güncelleme: 04-01-2016 09:38

Bakan Hayati Yazıcı, B grubundan bin civarında memur alımı yapacakları müjdesini verdi...

Memurlar ile ilgili tüm haberleri buradan öğrenebilirsiniz...

BU EMEKLİLERE ÇİFTE ZAM PİYANGOSU VURDU!  TIKLAYIN

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın B Grubu Personel Ataması Kura Töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) toplantı salonunda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törende konuşan Yazıcı, ataması yapılacak memur adaylarına bakanlığın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Gösterdiği alan itibariyle 76 milyonun tamamını ilgilendiren bir bakanlık olduğunu ifade eden Yazıcı, "Dış ticaretten söz ettiğimizde ülkemizin ekonomik performansı, büyüklüğü, dünyanın 16. büyük ekonomisi dediğimizde bunun somut ölçeği istikrar ve 2012 itibariyle 152 milyar dolarlık ihracat, ithalatla birlikte 389 milyar dolarlık dış ticaret faaliyetinin tamamı gümrük kapılarından gerçekleştirilmiştir. Böylesine önemli bir bakanlıkta göreve başlayacaksınız" diye konuştu.

Görevlerinin vatandaşın işini kolaylaştırmak olduğuna işaret eden Yazıcı, ataması yapılacak memur adaylarına şu tavsiyelerde bulundu:

"Kurs sonucu göreve başlayacağınız yerlerde vatandaşın işlem dosyası önünüze geldiğinde, vatandaşın haklarını hiçbir zaman unutmayın. Önce vatandaşın hakkını düşüneceksiniz. Biz önümüze hedef koyuyoruz. Diyoruz ki Türkiye'yi 500 milyar dolar ihracat yapan bir ülke haline getireceğiz. Nasıl yapacaksınız bunu? Bunu özel sektör yapacak. Ekonomik hayatın aktörleri müteşebbistir. Devlet ticaret yapmaz, devlet yol açar, engelleri kaldırır.

Göreviniz sorun çözmektir. Bunu asla unutmayın. Kilit vurmak için değil, çözüm anahtarı olmak için varsınız. Öyle bakacaksınız. Bu çerçevede hareket edebilmeniz için mutlaka mevzuatı da iyi bilmek zorundasınız. 'Ben bilmem, başkası yapsın' olmaz."

BİN MEMUR DAHA ALINACAK

Konuşmasının ardından bilgisayarın başına geçen Bakan Yazıcı, bilgisayar programı aracılığıyla atama kurasını başlattı.

Kura sırasında salondaki ekrana yansıtılan sonuçlarda isimlerini gören vatandaşlar ve aileleri büyük sevinç yaşadı.

Bakan Yazıcı, ataması yapılanların içinden bazı kişileri sahneye çağırarak, sohbet etti.

Salondaki ataması yapılan bayanlara da seslenen Yazıcı, "Yanımdakilerin erkek olması sizi ürkütmesin, bunların yerine sizi getirmek için bu alımı yaptık" dedi.

Gerçekleştirilen kurayla 1.467 memur adayının görev yerinin belirlendiğini kaydeden Yazıcı, yıl sonunda B grubundan 1.000 civarında daha memur alımı yapacakları müjdesini verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bu kurum 2014'e kadar 1000 memur alacak! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro