eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan'dan öğrencileri ilgilendiren açıklama!

Bakan'dan öğrencileri ilgilendiren açıklama!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Milli Savunma Üniversitesi'ne bu sene öğrenci alımı yapılacağını kaydetti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-08-2016 19:03 - Güncelleme: 25-08-2016 19:03

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, NTV'de katıldığı programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, Milli Savunma Üniversitesi'nin öğrenci alımlarına bu sene başlayacağını belirtti.

Milli Savunma Fikri Işık Milli Savunma Bakanlığı'nın ve Genelkurmay Başkanlığı'nın taşınması ile ilgili süreç hakkında: " Milli Savunma Bakanlığı açısından acil bir durum var. Milli Savunma Bakanlığı'nın acil yeni yere ihtiyacı var. Gelişmiş demokraside Milli Savunma Bakanlığı'nın yapması gereken bazı görevler var bu görevler için acil bir binaya ihtiyacımız var. Bunun için çalışmayı da yaptık. Etimesgut'da bir ayyıldız şeklinde Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı bir hareket merkezi ve Kara , Deniz ve Hava Kuvvetlerimizin olduğu ayyıldız şeklindeki bir yapılanma, bir mimari olacak. " dedi. 

ÖĞRENCİ ALIMLARI BU SENE BAŞLAYACAK

Pilot ihtiyacının karşılanması için Hava Harp okuluna öğrenci alacağız. Ara sınıflardan da öğrenci alacağız. Ekim ayının başında Milli Savunma Üniversitesi faaliyetlerine başlayacak. Zaten Hava Harp okulu, Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Astsubay MYO hayatiyesini sürdürecek. Ama hepsi Milli Savunma Üniversitesi çatısı altında olacak. Her kurmaylık eğitimi hem de yüksek lisans ve doktora eğitimlerini verecek enstitülerimiz olacak. Rektörü kısa zamanda atamayı düşünüyoruz. Türkiye'de öğrenim gören yabancı öğrenciler var. Bu öğrencilerin eğitimlerine devam etmesi gerekiyor. Aynı zamanda Hava Harp Okulu ara sınıflardan da öğrenci alma, kara ve denizi de değerlendiriyoruz. 726 yabancı öğrencimiz var. Üniversite Rektörümüz atandıktan sonra bu çalışmalar daha hızlı yapılacak.

ASKERİ LİSE MEZUNLARI HARP AKADEMİLERİNE ALINMAYACAK

Askeri Lise Öğrencileri hakkında : "Askeri lise mezunu öğrencilerin, 1069 ile 1070 öğrenciden 1046'sı hiç üniversite sınavına girmemiş. Malesef okulları da bu FETÖ eline geçirdiği için. Orada bir karar vermek durumunda olduk. Bu öğrencilerin Harp Okuluna geçmeleri uygun görülmedi. Bunu KHK 'ya da koyduk. Orada bir sınav ve ortaöğretim puanlarını dikkate alan bir yaklaşımla bu öğrencilerimizi de üniversiteye yerleştirme yapılacak. Tabi detaylarını YÖK yapacak. Bu öğrenciler Milli Savunma Üniversitesi'ne gidemezler. " dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakan'dan öğrencileri ilgilendiren açıklama! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro