eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Julide Sarıeroğlu: 1 milyon 57 bin istihdam gerçekleştirdik

Bakan Julide Sarıeroğlu: 1 milyon 57 bin istihdam gerçekleştirdik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu katıldığı Sakarya Ar-Ge Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı'nın (SAGİF) açılış töreninde çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu, İş-Kur'un bir yılda 1 milyon 57 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiğini belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-04-2018 15:03 - Güncelleme: 26-04-2018 15:03

Bakan Julide Sarıeroğlu yaptığı konuşmada, bu tür fuarların iş ve işveren arasındaki eşleştirmelerde önemli rol oynadığını belirtti. 

Geçen yıl elde edilen yüzde 7,4 büyüme oranıyla Türkiye'nin G20'de birinci, OECD ülkeleri arasında ikinci sırada yer aldığına işaret eden Sarıeroğlu, "Bu büyüme performansıyla birlikte bir yıl içerisinde 1,5 milyon ek istihdam oranlarına ulaşmış durumdayız. Bunların tamamı aslında 15 yıldır yapılan, atılan adımların sonucu diye inanıyoruz. Bu anlamda, kararlı politikalarımıza devam edeceğiz. Bunları yaparken en önemli gücümüz istikrar, siyasi istikrar. " dedi.

1 MİLYON 57 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ: Türkiye'nin yeni döneme hazırlandığını, bakanlığının da bu yöndeki çalışmalarını anlatan Bakan Sarıeroğlu, "Bu dönemde İş-Kur Türkiye'nin kalbi konumunda bir kurum. 2002 yılında tüm Türkiye'de 25 bin kişiyi işe yerleştiren sadece yurt dışına işçi yollayan bir kurum olarak bilinen İş-Kur, bugün mahallelerimize kadar Türkiye'nin her yerinde hizmet üreten, eğitimler yapan, yenilikçi yaklaşımları ortaya koyan bir kurum haline gelmiş. Bir yılda 1 milyon 57 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık etmiş." ifadelerini kullandı.

TEŞVİKLERİ ARTIK ASGARİ ÜCRET ÜZERİNDEN VERMİYORUZ: Teşviklerde ücret seviyeleri ile alakalı yaşanan sıkıntıyı giderme adına ilk defa yeni bir sistemin uygulamaya konulduğunu aktaran Sarıeroğlu, teşvikleri artık asgari ücret üzerinden vermediklerini kaydetti. 

Geçmişte prim ve vergi desteklerini asgari ücret üzerinden verdiklerini anımsatan Sarıeroğlu, "Bu dönemde prime esas kazanç üzerinden asgari ücret ile 5 bin 412 lira arasında değişen bir skalada ücretler üzerinden artık teşviklerimizi veriyoruz. Yaklaşık 883 lira ile 2 bin 152 lira arasında bir prim desteğini işverenimize veriyoruz. Bunlardaki amacımız ücret seviyelerinin de yukarıya doğru yükselmesi." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Julide Sarıeroğlu: 1 milyon 57 bin istihdam gerçekleştirdik haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Jülide Sarıeroğlu
JÜLİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

7 Haziran 1979 Adana doğumlu olan Sarıeroğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. AK Parti Genel Merk

DEVAMI »

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro