eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Ala'dan 1 Mayıs açıklaması

Bakan Ala'dan 1 Mayıs açıklaması

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 1 Mayıs ile ilgili açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-04-2016 16:51 - Güncelleme: 26-04-2016 16:51

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin, "İşçilerimizin hak ettiği biçimde kutlamalarını sağlamak için elimizden gelen her türlü tedbiri alacağız" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kilis'e yönelik tedbirler konusunda çeşitli görüşmeler gerçekleştirildiğini söyledi.

Kilis'in tam sınırda yer aldığını ifade eden Ala, şöyle konuştu:

"Ülkemize yönelik şu ana kadar hangi şekilde bir saldırı olmuşsa, karşılığı uluslararası hukuk ve angajman kuralları çerçevesinde derhal verilmiştir. Bundan sonra da bu kararlılıkla devam ettirilecektir. Kilis'teki vatandaşlarımızın bu sorunu daha fazla yaşamaması için hangi tedbirler gözden geçirilecek, hangileri yeniden değerlendirilecek, ek tedbirler alınacak, bunları dün yaptığımız toplantılarda kararlaştırdık. Bunların bazıları yapıldıktan sonra fark edilecek tedbirlerdir."

1 MAYIS İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

1 Mayıs etkinliklerinin yapılacağı alanların tespitinde ilgililerin diyalog içinde hareket ettiğine dikkati çeken Ala, şunları kaydetti:

"En güzel şekilde nerede güvenlik alabiliriz ve en güzel şekilde onlar, nerede bu kutlamaları yapabilirler, bu çerçevede o yerler belirleniyor. Bu dönemde de bütün sendikalarımız, sivil toplum örgütleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları değerlendirmelerini yaptılar, diyalog içerisinde hareket ettiler. Hakikaten onların da güvenlik birimlerimizin de milletimizin de arzu ettiği şekilde şu ana kadar gitti. Bundan sonra da inşallah 1 Mayıs'ı bu şekilde kutlayacağız ve değerlendireceğiz. Biz de onların, oraya gelen vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın, işçilerimizin bize yakışır, milletimize yakışır biçimde ve kendilerinin hak ettiği biçimde kutlamalarını sağlamak için elimizden gelen her türlü tedbiri alacağız."

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakan Ala'dan 1 Mayıs açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2020 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro